W niedzielę europosłanka Koalicji Obywatelskiej i przewodnicząca Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska porównała Straż Graniczną do niemieckich i sowieckich zbrodniarzy. “Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom” – napisała na Twitterze Ochojska.

Mam nadzieję, że kiedyś ludzie z  @Straz_Graniczna odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ, Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów – napisała Janina Ochojska w niedzielę na Twitterze.

Zobacz także: Tokarczuk i Ochojska krytykują działania Polski ws. napływu migrantów

Do wpisu eurodeputowanej KO odniósł się na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. “Fałszywe oskarżenia, absurdalne i skandaliczne porównania. Tak wygląda typowa próba zastraszenia żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy wykonują swoje obowiązki profesjonalnie broniąc Ojczyzny w chwili ataku hybrydowego. Wstyd, że takie rzeczy pisze europoseł” – napisał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy jest stymulowany przez białoruskie władze.

W sobotę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 76 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę w Czeremsze grupa 20 osób siłowo forsowała granicę rzucając kamieniami w polskie służby. Wszystkie osoby zostały zatrzymane.

Z danych, które Straż Graniczna przesłała portalowi Kresy.pl wynika, że w Polsce legalna imigracja stymuluje nielegalną. Obcokrajowcy stanowią prawie 90 proc. osób zatrzymanych od początku roku za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego).

Wśród osób zatrzymanych od początku tego roku  za pomocnictwo dominują głównie ob. Ukrainy (70 os.), Gruzji ( 52 os.) i Syrii (47 os.), Polski (43 os.) , ob. Niemiec (25 os.) i ob. Iraku (23 os.) na łączna liczbę 355 zatrzymanych osób – przekazała w poniedziałek portalowi Kresy.pl rzeczniczka prasowa Straży Granicznej, por. Anna Michalska.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zwracaliśmy też uwagę, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowią oni prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Opisywaliśmy m.in. serię zatrzymań obywateli Ukrainy, którzy przewozili nielegalnych imigrantów prze terytorium Polski. Informowaliśmy także o pojedynczych przypadkach wspomnianego procederu.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply