Pijany obywatel Ukrainy wymachiwał nożem na ulicy w miejscowości Pasiecznik w powiecie lwóweckim na Dolnym Śląsku i ranił tym narzędziem interweniującego policjanta. Funkcjonariusze postrzelili go w nogę z broni służbowej.

Jak podała w komunikacie rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim sierż. Olga Łukaszewicz, do incydentu doszło w ostatni poniedziałek około godziny 21. Policja w Lwówku Śląskim otrzymała zawiadomienie o Ukraińcach chodzących po jednej z posesji w miejscowości Pasiecznik. Z doniesienia wynikało, że jeden z nich posiada nóż.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7342.32 PLN    (33.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Na miejsce skierowano dwa patrole policji. Po dojechaniu na miejsce policjanci zauważyli na chodniku mężczyznę, który na widok radiowozów zaczął wymachiwać nożem. Ze strony mundurowych padły wezwania do porzucenia noża, jednak nie odniosły one skutku. Mężczyzna wciąż wymachiwał nożem w kierunku policjantów i był agresywny.

Nie powiodła się także próba użycia wobec mężczyzny środków przymusu bezpośredniego. W trakcie interwencji jeden z policjantów został raniony nożem w rękę. W związku z rosnącą agresją Ukraińca i jego brakiem reakcji na wydawane polecenia, mundurowi oddali strzały w powietrze z broni służbowej, jednak i one nie odniosły skutku.

„Gdy agresor kontynuował atak na policjantów, jeden z nich w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie i zdrowie oddał strzał celem obezwładnienia mężczyzny. Napastnik został raniony w nogę, udzielono mu pomocy medycznej i przewieziono do szpitala” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Agresorem okazał się 48-letni obywatel Ukrainy, u którego stwierdzono ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak podaje PAP, rana policjanta okazała się na tyle niegroźna, że został opatrzony na miejscu. Życiu postrzelonego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim.

CZYTAJ TAKŻE: Wrocław: Pijany Ukrainiec atakował nożem policjantów

Kresy.pl / dolnoslaska.policja.gov.pl / rmf24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz