Mieszkający we Wrocławiu obywatel Ukrainy najpierw zaatakował swojego rodaka, a następnie próbował zranić interweniujących policjantów.

Do incydentu doszło w nocy z piątku na sobotę we wrocławskiej, peryferyjnej dzielnicy Leśnica. W jednym z domów doszło do awantury wywołanej przez pijanego mężczyznę. Okazał się nim Ukrainiec, który popadł w konflikt z innym imigrantem z Ukrainy. Kłótnia przerodziła się w konfrontację fizyczną z użyciem noża, jak podał portal „Gazety Wrocławskiej”.

Zaatakowany odniósł rany skutkiem czego było zawiadomienie policji o przestępstwie. Jednak nawet przyjazd patrolu interwencyjnego nie uspokoił awanturującego się Ukraińca. Ruszył z nożem tym razem na policjantów. Funkcjonariuszom udało się jednak obezwładnić agresora.

Policjanci ustalili tożsamość sprawcy i ofiary. Obaj obywatele Ukrainy mają po 28 lat. Ranny trafił do szpitala. Obrażenia nie zagrażają jego życiu. Postępowanie w sprawie prowadzi już prokurator.

Według danych podanych przez Główny Urząd Statystyczny w połowie ubiegłego roku w Polsce przebywało ponad 2 mln imigrantów. Zdecydowanie najliczniejszą grupę wśród nich stanowili obywatele Ukrainy, których było w Polsce 1,35 mln. Wrocław należy do miast o najwyższym udziale cudzoziemców wśród mieszkańców.

W 2019 r. Polska była państwem o najwyższym poziomie imigracji w całej Unii Europejskiej, które przyjęło prawie dwukrotnie więcej nowych imigrantów niż Niemców.

gazetawroclawska.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz