Były poseł Nowoczesnej dołączył do klubu PiS

Zbigniew Gryglas wszedł do Sejmu z list liberalnej partii Nowoczesna. Niedawno się z nią rozstał i dołącza do klubu parlamentarnego partii rządzącej.

„Podjąłem decyzję o przystąpieniu do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości” – słowa Gryglasa cytuje TVP INFO. Jak uzasadniał polityk, chce „wesprzeć działania Zjednoczonej Prawicy, ale także wesprzeć działania rządu pod kierownictwem pana premiera Morawieckiego”. Jak tłumaczy Gryglas, powołanie Morawieckiego na stanowisko premiera, w miejsce Beaty Szydło, stwarza „nową jakość”.

W wyborach w 2015 roku Gryglas uzyskał mandat posła z listy Nowoczesnej w okręgu warszawskim nr 19. Przez prawie dwa lata funkcjonował w ramach klubu parlamentarnego tej partii w Sejmie. Wzbudził w nim kontrowersje po tym gdy, w czasie wrześniowej dyskusji nad uchwałą o upamiętnieniu Narodowych Sił Zbrojnych, wystąpił na mównicy sejmowej z opaską ze skrótem nazwy tej walczącej z okupantami organizacji. Nowoczesna szybko odcięła się od gestu Gryglasa i  otrzymał on od partii naganę.

Już 10 października Gryglas zdecydował się opuścić szeregi Nowoczesnej i jej klubu parlamentarnego. W listopadzie dołączył do nowej partii Porozumienie organizowanej przez wicepremiera Jarosława Gowina.

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz