Braun pyta o warunki udzielania pomocy Ukrainie przez Polskę

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zadał pytanie o to, czy pomoc, którą Polska udziela Ukrainie, jest obwarowana jakimikolwiek warunkami.

Poseł Grzegorz Braun zamieścił w czwartek na Twitterze wpis, w którym spytał o warunki, na jakich Polska w obecnej sytuacji udziela pomocy Ukrainie. Jego tweet miał związek z pojawieniem się w Sejmie projektu uchwały wyrażającego solidarność z Ukrainą i wzywającego do udzielenia jej „wszechstronnego wsparcia”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1753 PLN    (7.96%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Czy tak ochocze spiesz[e]nie w sukurs reżimowi kijowskiemu wiąże się ze stawianiem przez rząd warszawski jakichkolwiek warunków, czy to jak zwykle +za wolność waszą i naszą+ czyli za frajer?” – napisał Braun dołączając do tweeta link do projektu uchwały, który w środę był omawiany w komisji spraw zagranicznych Sejmu.

W kolejnym tweecie poseł Konfederacji sprecyzował postulaty, które Polska jego zdaniem powinna podnieść w relacjach z Ukrainą. Są to m.in. zniesienie blokady transportu kolejowego, zniesienie moratorium na badanie miejsc kaźni Polaków i ich upamiętnianie i zaprzestanie „państwowej gloryfikacji banderowskich ludobójców”.

Braun przypomniał także o pokazywaniu sekretarzowi stanu USA przez ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmytra Kułebę mapy z konturami Ukrainy obejmującymi południowo-wschodnie obszary Polski, o czym pisał nasz portal.

Przypomnijmy, że minister spraw zagranicznych Węgier uzależnił pomoc dla Ukrainy od respektowania przez nią praw mniejszości węgierskiej.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz