Do skandalicznego wydarzenia doszło w Warszawie. Mieszkający w Polsce obywatel Białorusi rzucił polską flagę psom, a następnie podeptał.

Do zdarzenia doszło w przeddzień Święta Wojska Polskiego przy ulicy Pięknej w Warszawie. Znajduje się tam pomnik ku czci żołnierzy Armii Krajowej ze zgrupowania Ruczaj poległych w czasie powstania warszawskiego. To właśnie to upamiętnienie znieważył mieszkający z Polsce 35-letni Białorusin.

Jak informują media Białorusin, który wyszedł na ulicy Pięknej ze swoimi psami na spacer wyciągnął jedną z flag, jakimi udekorowany był pomnik akowców i rzucił ją zwierzętom. Następnie sam zaczął deptać flagę. Kobieta, która zauważyła jak Białorusin bezcześci flagę zawiadomiła o tym policję. Funkcjonariusze interweniowali natychmiast i zatrzymali sprawcę. Białorusin usłyszał już zarzut znieważenia polskiej flagi. Zgodnie z zapisem w kodeksie karnym, grozi mu za to nawet rok pozbawienia wolności. „Mam dość tego mówienia o żołnierzach AK” – tak miał wytłumaczyć policjantom motywy swojego działania.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W związku z bardzo liberalną politykom migracyjną prowadzoną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w Polsce coraz częściej obok Ukraińców zamieszkują także Białorusini. W ciągu pierwszego półrocza polscy pracodawcy złożyli w urzędach pracy 58 tys. oświadczeń o woli zatrudnienia obywateli Białorusi. To znaczący wzrost, bowiem w całym roku 2017 złożono 23 tys. takich oświadczeń, a w 2016 r. zaledwie 5,6 tys. Oznacza to dziesięciokrotny wzrost liczby Białorusinów pracujących w Polsce na podstawie oświadczeń pracodawców.

wprost.pl/dorzeczy.pl/warszawawpigulce.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz