Ateny: Witek i Grodzki wyszli podczas wystąpienia przedstawicielki Rosji [+FOTO]

Marszałkowie Sejmu i Senatu wyszli z sali w momencie, gdy głos zabierała przewodnicząca wyższej izby rosyjskiego parlamentu. W ten sposób wyrazili sprzeciw wobec polityki Rosji.

W czwartek marszałek Sejmu Elżbieta Witek (PiS) i marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PO) wzięli w Atenach udział w Europejskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów państw członkowskich Rady Europy. Jak podawała PAP, spotkanie jest poświęcone m.in. wymianie doświadczeń oraz wyzwaniom w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię, dyskusji o „roli parlamentów w zapewnieniu prawa do zdrowego i zrównoważonego środowiska naturalnego oraz o wspólnej przyszłości obywateli Europy”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Gdy w trakcie konferencji głos zabrała Walentina Matwijenko, przewodnicząca rosyjskiej Rady Federacji (izby wyższej rosyjskiego parlamentu), z sali wyszła Elżbieta Witek. Jak podano, zrobiła to „na znak solidarności z krajami, których terytorium jest okupowane przez Rosję”.

Na taki sam gest zdecydował się Tomasz Grodzki z delegacją. Twitterowe konto Senatu RP podkreśliło, że przemówienie Matwijenko dotyczyło demokracji.

Według twitterowego profilu Kancelarii Sejmu podczas wystąpienia przedstawicielki Rosji z sali wyszły też delegacje Litwy i Łotwy. „Nie mogliśmy postąpić inaczej. Nie zgadzamy się na łamanie praw człowieka, na politykę prowadzącą do tego, co dzieje się na granicy z Białorusią” – powiedziała Elżbieta Witek.

Marszałkowie Sejmu i Senatu nie zbojkotowali natomiast wspólnego zdjęcia szefów parlamentów, na którym można zobaczyć zarówno ich, jak i Walentinę Matwijenko.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Rosja wskazała winnego sytuacji na polsko-białoruskiej granicy

Kresy.pl / wp.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz