Na trzy miesiące trafi do aresztu Piotr Ś. podejrzany m.in. o usiłowanie prowadzenia działalności szpiegowskiej dla rosyjskiego wywiadu. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze ABW – poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.

Jak poinformował „Wiadomości” TVP Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych, do zatrzymania Piotra Ś., który jest obywatelem Polski, doszło w czwartek w Warszawie. Podczas jego zatrzymania funkcjonariusze ABW dokonali przeszukania miejsca jego zamieszkania i zatrudnienia. Zabezpieczono u niego nielegalnie posiadane sztukę krótkiej broni palnej i amunicję a także nośniki elektroniczne i dokumenty. Przeszukania objęły też miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób, z którymi kontaktował się zatrzymany.

Piotr Ś. usłyszał zarzuty usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu, posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się fałszywym dokumentem. Za czyny te grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. W przypadku pierwszego z zarzutów PK powołała się na art. 130 par. 1 Kodeksu karnego mówiący o udzielaniu obcemu wywiadowi wiadomości, które mogą wyrządzić szkodę państwu polskiemu.

W sobotę Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia w całości uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Piotra Ś. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

CZYTAJ TAKŻE: Po trzech latach aresztu tymczasowego Mateusz Piskorski wyjdzie na wolność

Kresy.pl / PAP / tvp.info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz