Na trzy miesiące trafi do aresztu Piotr Ś. podejrzany m.in. o usiłowanie prowadzenia działalności szpiegowskiej dla rosyjskiego wywiadu. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze ABW – poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.

Jak poinformował „Wiadomości” TVP Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych, do zatrzymania Piotra Ś., który jest obywatelem Polski, doszło w czwartek w Warszawie. Podczas jego zatrzymania funkcjonariusze ABW dokonali przeszukania miejsca jego zamieszkania i zatrudnienia. Zabezpieczono u niego nielegalnie posiadane sztukę krótkiej broni palnej i amunicję a także nośniki elektroniczne i dokumenty. Przeszukania objęły też miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób, z którymi kontaktował się zatrzymany.

Piotr Ś. usłyszał zarzuty usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu, posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się fałszywym dokumentem. Za czyny te grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. W przypadku pierwszego z zarzutów PK powołała się na art. 130 par. 1 Kodeksu karnego mówiący o udzielaniu obcemu wywiadowi wiadomości, które mogą wyrządzić szkodę państwu polskiemu.

W sobotę Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia w całości uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Piotra Ś. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Po trzech latach aresztu tymczasowego Mateusz Piskorski wyjdzie na wolność

Kresy.pl / PAP / tvp.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz