Apel polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata ukazał się w czwartek w najważniejszych światowych mediach, m. in. w w „New York Times”.

Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata skierowali apel do parlamentów i rządów Polski oraz Izraela. Dotyczył on powrotu do dialogu i pojednania. Nie zgadzamy się na skłócanie Żydów i Polaków. Apelujemy, by nasze dwa narody, połączone blisko 1000-letnią, wspólną historią budowały przymierze i przyszłość w Polsce, Europie, Izraelu i Ameryce, oparte na przyjaźni, solidarności i prawdzie – zaapelowano.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego oraz Fundacja PKO Banku Polskiego poinformowały, że przy ich wsparciu apel Sprawiedliwych został opublikowany w czwartek w mediach polskich i zagranicznych. Według informacji fundacji apel ukazał się w Izraelu w „The Jerusalem Post”, „Haaretz” oraz „Calcalist”, w Wielkiej Brytanii w „The Guardian”, we Francji w „Le Figaro” oraz „Le Monde”, a także w Stanach Zjednoczonych w „The Washington Post”, „The New York Times” oraz „The Wall Street Journal”.

ZOBACZ TAKŻE: W Jerozolimie rozpoczęły się rozmowy polsko – izraelskie

Wcześniej dokument został przekazany szefom rządów Polski i Izraela: Mateuszowi Morawieckiego oraz Benjaminowi Netanjahu, oraz marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu i przewodniczącemu Knesetu Juli-Joel Edelstein.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Pod apelem znalazły się podpisy 50 żyjących polskich Sprawiedliwych, w tym władze Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Organizacja ta została założona w 1985 r. z inicjatywy osób odznaczonych medalem i dyplomem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej, który nadaje Instytut Pamięci Ofiar Holokaustu Yad Vashem.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz