Telewizja Polsat News dotarła do wyników sondażu wykonanego na zlecenie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w którym zapytano warszawian kogo wybraliby na prezydenta swojego miasta.

Platforma Obywatelska ogłosiła w czwartek oficjalnie, że jej kandydatem na prezydenta Warszawy będzie Rafał Trzaskowski. Krok ten wywołał zresztą krytykę polityków drugiej liberalnej partii – Nowoczesnej, zarzucających PO blokowanie możliwości wyłonienia wspólnego kandydata, który mógłby przeciwstawić się kandydatowi z ramienia PiS. Politycy Nowoczesnej zarzucali PO partykularyzm, mimo, że ta pierwsze partia też już oficjalnie ogłosiła, kogo wystawi w wyścigu do warszawskiego ratusza. Kandydatem Nowoczesnej będzie Paweł Rabiej.

Przedstawiciele PO i Nowoczesnej to jedyni oficjalnie ogłoszeni kandydaci. Z tego względu wciąż brak sondażów oceniających szanse poszczególnych partii na przejęcie władzy nad stolicą. Przynajmniej oficjalnie. Nieoficjalnie, poszczególne środowiska polityczne starają się zbadać nastroje społeczne. I właśnie na przeznaczony do wewnętrznego użytku sondaż, wykonany na zlecenie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, powołała się w czwartek telewizja Polsat.

Według przytaczanego sondażu, pierwszą turę wyborów na prezydenta Warszawy wygrałby prawdopodobny kandydat PiS, Patryk Jaki. Otrzymałby 28% głosów. Drugie miejsce zająłby Trzaskowski, z niewielką stratą, uzyskując 25%. 14% respondentów zagłosowałoby z kolei na kandydata SLD, Ryszarda Kalisza. 9% otrzymał w sondażu otrzymał prawdopodobny kandydat ruchu Kukiz ’15, Stanisław Tyszka. Paweł Rabiej może liczyć tylko na 4%.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Inaczej ułożyły by się wyniki w drugiej turze. Według telewizji Polsat w kluczowym pojedynku kandydat PO pokonałby przedstawiciela PiS. Telewizja nie podała jednak żadnych, wykazanych w sondażu konkretnych wartości punktowych. Nie wiemy więc dokładnie jak rozłożyło się poparcie dla dwóch kandydatów w drugiej turze.

rp.pl/300polityka.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz