Sondaż CBOS: 64 proc. badanych dobrze ocenia prezydenta

„Pozytywnie o działalności głowy państwa najczęściej wypowiadają się wyborcy rządzącego ugrupowania, respondenci o orientacji prawicowej, natomiast z dezaprobatą – osoby popierające PO lub Nowoczesną oraz identyfikujące się z lewicą” – informuje CBOS.

Działalność prezydenta Andrzeja Dudy źle ocenia 27 proc. badanych, natomiast 57 proc. respondentów źle ocenia działania Sejmu, 29 proc. – dobrze. 47 proc. badanych negatywnie wypowiada się o pracy Senatu, a 29 proc. pozytywnie.

Okazuje się, że niezadowolenie z prezydentury Andrzej Dudy częściej wyrażają mieszkańcy największych aglomeracji, co daje 54 proc. negatywnych opinii w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców. Również badani nieuczestniczący w praktykach religijnych (54 proc. niezadowolonych) oraz uzyskujący najwyższe dochody (39 proc.) źle wypowiadają się o prezydenturze Dudy.  Gdy idzie zadowolenie z obecnej prezydentury, jest ono deklarowane przez mieszkańców wsi (75 proc.), respondentów z wykształceniem podstawowym (82 proc.) oraz uczestniczących w praktykach religijnych przynajmniej raz w miesiącu. (73 proc.).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (331) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 1–7 grudnia 2017 roku na liczącej 925 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Osadczy: wizyta Dudy na Ukrainie będzie upokorzeniem Polski

Kresy.pl / Onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz