Do wybuchu doszło przed godziną 8 rano miejscowego czasu, w terminalu autobusowym Port Authority na Manhattanie, w Nowym Jorku.

Nowojorska policja twierdzi, że incydent został precyzyjnie zaplanowany i jest traktowany jako akt terrorystyczny przez policję i FBI.

Terminal, na którym doszło do eksplozji, dziennie obsługuje 232 tysiące pasażerów. Sprawca eksplozji musiał świadomie wybrać czas ataku, by obrażenia odniosło możliwie jak najwięcej osób.  Cztery osoby zostały ranne, łącznie ze sprawcą. Nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

Niedoszły zamachowiec miał na sobie pas z ładunkami wybuchowymi i to on zdetonował ładunek. Policja potwierdza, że sprawca przyznal się do powiązań z Państwem Islamskim, ale nie chciała podać szczegółów. Policja nowojorska poinofrmowała również, że sprawca to 24 – letni Akayed Ullah, który od 7 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych, pochdzący z Bangladeszu.

Obecnie trwa przeszukanie mieszkania sprawcy na Brooklynie.

Kresy.pl / Twitter / PAP / CNN
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz