Powołanie radykalnej lewicowej działaczki Magdaleny Biejat na stanowisko szefowej sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej wywołało falę krytyki ze strony środowisk konserwatywnych pod adresem partii rządzącej.

W zeszłym tygodniu Magdalena Biejat została powołana na stanowisko szefowej tej ważnej komisji między innymi dzięki głosom posłów Prawa i Sprawiedliwości. Woleli oni 37-letnią poseł z klubu Lewicy od parlamentarzysty konserwatywno-liberalnej Konfederacji, Grzegorza Brauna, który także zgłosił swoja kandydaturę. Takie zachowanie posłów ściągnęło na nich krytykę nie tylko ze strony małego koła prawicowej opozycji ale także szerszych środowisk konserwatywnych. Biejat wywodzi się bowiem z partii Razem, najbardziej skrajnej w lewicowej koalicji.

Część konserwatywnych komentatorów twierdziła nawet, że powołując na stanowisko szefa Komisji Rodziny i Polityki Społecznej przedstawiciela partii Razem, PiS zrzuca z siebie odpowiedzialność za dalsze blokowanie prac nad projektem ustawy zabraniającym aborcji eugenicznej. Jednak jak tłumaczyła rzecznik partii rządzącej, Anita Czerwińska wybór „przedstawicielki Lewicy wynika z obowiązujących w Sejmie parytetów”.

Jednak według informacji portalu Interia opublikowanej w środę, wybór Biejat akurat na przewodniczącą Komisji Rodziny i Polityki Społecznej wywołał kontrowersję w samym obozie rządzącym. Jej odwołania domagają się posłowie z satelickiej wobec PiS partii Solidarna Polska. Już złożyli oni wniosek w tej sprawie, podobnie jak Konfederacja.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1741.62 PLN    (7.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Jeśli PiS zagłosowało za tym, żeby na czele Komisji Polityki Społecznej i Rodziny stanął ktoś z Lewicy, to wcale nie kupowało kota w worku. Nasz program był doskonale znany, nie rozumiem, skąd zaskoczenie” – skomentowała sama Biejat – „Podchodzę do sprawy ze spokojem. Jeżeli będą chcieli mnie wymienić, oczywiście to zrobią. Lewica ma 49 posłów, funkcje to tylko część obowiązków poselskich. PiS ma większość w mojej komisji, sama nie podejmuję żadnych decyzji. Zawsze mogę zostać przegłosowana”.

interia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz