Postępowa Słowacja wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego na Słowacji. Nacjonalistyczna partia Kotleby zajęła trzecie miejsce i zdobyła dwa mandaty.

Partia związana z prezydent-elekt Zuzaną Caputovą zdobyła 20 proc. głosów, na drugim miejscu uplasował się Kierunek – Socjaldemokracja z 16 proc poparciem, a kolejne miejsca zajęli Kotleba – Partia Ludowa Nasza Słowacja 12 proc., Ruch Chrześcijańsko-Demokratyczny oraz Wolność i Solidarność 11 proc., Zwyczajni Ludzie 5 proc.

Oficjalne wyniki wyborów pokrywają się z tymi, które wyciekły wczoraj. Przeciek ten także wskazywał Postępową Słowację jako zwycięzcę wyborów europejskich na Słowacji, z poparciem 20,7 proc., a także spadek poparcia dla rządzącej partii Kierunek – Socjaldemokracja.

O nowej liberalnej sile na Słowacji pisaliśmy już wcześniej. Wiceprezes Postępowej Słowacji, Zuzana Caputova, niespodziewanie wygrała wybory prezydenckie na Słowacji. W swoim programie proponowała m.in. legalizację homoseksualnych związków partnerskich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

domov.smer.sk/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz