Rada Krajowa partii Razem zadecydowała zadecydowała, że jej przedstawiciele w Sejmie mogą dołączyć do wspólnego lewicowego klubu parlamentarnego.

Razem zdobyło sześć mandatów z list wspólnego komitetu wyborczego, który startował pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Według doniesień medialnych wielu działaczy partii Razem sprzeciwiało się przystąpieniu swoich przedstawicieli do wspólnego klubu parlamentarnego, założonego już przez SLD i Wiosnę Roberta Biedronia pamiętając, że ich partia została założona jako ideowa, lewicowa alternatywa dla postkomunistów, uznanych za skorumpowanych i ulegających ekonomicznemu liberalizmowi. Jednak po wyborach partyjne kierownictwo dostrzegło większe możliwości działania w formule zjednoczonego klubu. Sześciu parlamentarzystów Razem mogłoby bowiem założyć tylko koło poselskie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podała za PAP telewizja Polsat News, Rada Krajowa partii Razem podjęła decyzję w tej sprawie we wtorek. Nie było posiedzenia, członkowie partyjnego organu głosowali zdalnie. W głosowaniu tym 24 członkowie Rady opowiedzieli się za dołączeniem do klubu parlamentarnego SLD i Wiosny, 9 członków było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Wspólny lewicowy klub będzie miał w Sejmie 49 mandatów. 24 z nich należy do polityków SLD, a 19 do reprezentantów Wiosny.

Czytaj także: Wielka partia ludowa nie będzie większa

polsatnews.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz