Koncern Microsoft wprowadził w swojej japońskiej filii tygodniowy czas pracy w wymiarze czterech dni. Ruch ten doprowadził do radykalnego wzrostu wydajności jej pracowników.

Badanie było częścią programu „Work-Life Choice Challenge” Microsoftu, jak poinformował portal Forsal.pl za Business Insider. Program ma zwiększyć wydajność i kreatywność pracowników koncernu. Przyniósł zauważalny efekt. Wydajność pracowników w stosunku miesiąc do miesiąca wzrosła aż o 39,9 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poza skróceniem tygodnia pracy, kierownictwo japońskiej filii potentata cyfrowego ograniczyło też czas trwania spotkań zespołów pracowniczych do 30 minut. Promowano też zdalne formy komunikacji między pracownikami. Jak zaznacza Forsal wprowadzone zmiany nie tylko zwiększyły efektywność pracy zatrudnionych osób, ale też doprowadziły do spadku zużycia energii elektrycznej oraz zużycia sprzętów i materiałów wykorzystywanych przy realizacji zadań.

Portal pisze o badaniu przeprowadzonym wśród pracowników firm Kronos and Future Workplace przez  Workforce Institute. Większość z 3 tys. przebadanych opowiedziała się za skróceniem tygodnia pracy do czterech lub mniejszej liczby dni.

Czytaj także: Rosjanie częściej do pracy na Białoruś niż Białorusini do Rosji

forsal.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz