Politycy Lewicy przygotowali projekt ustawy nakładający obowiązek szczepienia się przeciwko COVID-19. Wkrótce ma zostać złożony w Sejmie.

Złożenie projektu ustawy w tej sprawie zapowiedzieli na niedzielnej konferencji prasowej politycy Lewicy. Wzięli w niej udział Włodzimierz Czarzasty – współprzewodniczący Nowej Lewicy, Adrian Zandberg z partii Razem, a także posłowie Lewicy – Krzysztof Gawkowski, Anna Maria Żukowska i Joanna Scheuring-Wielgus, jak zrelacjonował portal rp.pl.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Widać, że ten sposób działania, który rząd przyjął, po prostu nie działa” – uznał Adrian Zandberg. – „Mamy skandalicznie niski poziom wyszczepienia i efekty widać – w tym momencie w Polsce codziennie umiera więcej osób na Covid-19 niż w jakimkolwiek innym kraju Unii Europejskiej. Tego można było uniknąć. Są kraje, które są wyszczepione w wysokim stopniu, w których codziennie nie umierają setki osób”.

Zandberg uznał, że by przywrócić kontrolę nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa „potrzebujemy obowiązkowych szczepień. Ale żeby ją przywrócić, potrzebujemy też wprowadzenia natychmiast paszportu covidowego i wprowadzenia natychmiast obostrzeń dla osób niezaszczepionych”. Ma to „nie dopuścić do przepełniania się szpitali”.

Polityk Razem skonkretyzował swoje pomysły na rozwiązanie sytuacji – „Droga do tego to obowiązkowe szczepienia. Droga do tego to paszport covidowy. Droga do tego to obostrzenia dla osób niezaszczepionych. Wreszcie droga do tego to prawo dla pracowników, żeby w sytuacji, w której nie jest im w miejscu pracy zapewnione bezpieczeństwo epidemiczne, mieli prawo odmówić wykonywania pracy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Kolejne kraje europejskie wprowadzają daleko idące ograniczenia wobec mieszkańców, którzy nie przyjęli szczepionki przeciwko COVID-19. Niedawno zaostrzyły je Niemcy, gdzie rozważa się wprowadzenia obowiązku szczepienia. Obowiązek taki, dla osób w wieku powyżej 60 lat, wprowadziła już Grecja.

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz