Prezydent Andrzej Duda wskazuje na środowisko Zbigniewa Ziobry, jako odpowiedzialne za ostrą krytykę skierowaną pod adresem głowy państwa.

Jak powiedział prezydenta Duda w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”: „Ataki na mnie pochodzą głównie z jednego środowiska; bynajmniej nie jest to środowisko PiS.” Wskazał, że chodzi o jednego z koalicjantów Zjednoczonej Prawicy, co nie pozostawia wątpliwości, że miał na myśli Zbigniewa Ziobrę.

„Wyborcy doskonale pamiętają, że te same osoby w 2011 r., zaraz po wyborach parlamentarnych, zdradziły Prawo i Sprawiedliwość, próbowały rozbić klub parlamentarny PiS i partię. Potem wielokrotnie, publicznie i ostro atakowały śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w związku z podpisaniem Traktatu Lizbońskiego” – powiedział Duda w rozmowie, której fragment opublikowano w niedzielę na dorzeczy.pl.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pytany o to, czy jego spór z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, to „spór pokoleniowy między 40-latkami”, jak określił to w niedawnym wywiadzie prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezydent odpowiedział, że „to spór o przyszłość państwa, przyszłość moich rodaków”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejne spotkanie Duda-Kaczyński: bez przełomu

„Mi nie chodzi o ministra X czy ministra Y, lecz o każdego ministra sprawiedliwości, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym i w mojej ocenie nie powinien mieć tak ogromnej władzy nad Sądem Najwyższym, jakie dawała mu uchwalona przez parlament ustawa” – mówił prezydent.

Kresy.pl / PAP / Do Rzeczy
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    ten cwany Maliniak gra pod publiczkę i już ewidentnie pokazał że jest zdrajcą. Bardziej świadomi Polacy zauważyli to już dawno (mataczenie w sprawie mordowania dzieci nienarodzonych, ignorowanie środowisk kresowych i narodowych, układy z makrelą angelą i agenturą w sądach i prokuraturach, a teraz jeszcze to – atak na jedynego uczciwego ministra, a przynajmniej jedynego sprawiającego takie wrażenie). Pewnie się nie spodobało mocodawcom Maliniaka, że ludzie Ziobry zablokowali kilka antypolskich akcji w sądach i prokuraturach. Precz z Maliniakiem.