Polityk łączącej liberalną opozycję Koalicji Europejskiej, Barbara Nowacka zapowiedziała, że w przypadku jej zwycięstwa będzie dążyć do ustanowienia w Polsce oficjalnych związków homoseksualnych.

Nowacka udzieliła wywiadu, który ukaże się w poniedziałkowym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita”. Dziennikarz pytał się między innymi o sprawy kulturalno-obyczajowe. Nowacka jako przewodnicząca niewielkiej, lewicowej Inicjatywy Polskiej zadeklarowała, że będzie przekonywać inne partie Koalicji Europejskiej do popierania liberalnego podejścia do spraw obyczajów i kultury, jak to ujęła „bardziej otwartego podejścia do gospodarki, praw, edukacji i kultury”.

Komentując „kartę LGBT” czyli zestaw przywilejów dla homoseksualistów ogłoszony przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Nowacka zadeklarowała, że będzie namawiać innych prezydentów miast do wprowadzenia podobnych udogodnień – „na poziomie krajowym i samorządowym trzeba wprowadzić rzetelną edukacją równościową walczyć z homofobią”.

Wobec stwierdzenia, że przez dwie kadencje rządów Platforma Obywatelska nie wprowadziła żadnych przywilejów prawnych dla homoseksualistów Nowacka odpowiedziała – „I to był błąd. Ale Platforma się zmieniła. Patrzę na Rafała Trzaskowskiego, Jacka Jaśkowiaka i widzę zmianę. Grzegorz Schetyna też się zmienił. PO dzisiaj żałuje, że nie wprowadziła związków partnerskich”. Choć z jednej strony twierdziła, że w Koalicji Europejskiej dopiero trwają rozmowy na ten temat to jednocześnie zadeklarowała, że „jeśli uda się nam pokonać PiS, związki partnerskie będą wprowadzone”.

Barbara Nowacka jeszcze w 2015 roku startowała w wyborach do Sejmu z list koalicyjnego komitetu skupionego wokół Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W zeszłym roku zadeklarowała dołączenie do koalicji budowanej przez Platformę Obywatelską jeszcze zanim zrobił to SLD i Nowoczesna. Jedyna partią lewicową, która nie dołączyła do liberalnej koalicji pozostaje Razem.

Czytaj także: Środowiska konserwatywne mobilizują się przeciw prezydentowi Warszawy

rp.pl/kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Komusza potomkini Nowacka,w swym przekonywaniu innych partii tzw Koalicji Europejskiej dla „oficjalnych związków homoseksualnych”,niewątpliwie największe uznanie i zrozumienie znajdzie w kumoterskim antywiejskim PSL-u męskiego przystojniaka Władysława Kosiniaka-Kamysza.Zapowiadane przywileje dla PSL-u zawsze będą rozstrzygające.Nowacka,nowatorsko to rozgrywa,zamiast znanych przywilejów dla komuszych baronów wprowadza przywileje dla homoseksualnych zboków spod znaku LGBT,przy czym walką z homofobią to nazywa!Nic to,że takie Nowackiej ideały to bezwstydne manipulowanie innymi,nic to ,że cynizm to znak rozpoznawczy komuszych dziwolągów dla których tylko egoizm i zakłamanie się liczy.

  • jwu
   jwu :

   Komusza potomkini ? Może i tak ? Ale co miał PRL do rozwiązłości seksualnej ? Bo jakoś nie przypominam sobie faworyzowania kochających inaczej i manifestacji LGBT w tamtym ustroju ? Także grzebanie w życiorysach jej rodziców uważam za chybione.Sądzę ,że wśród zwolenników LGBT są też tacy ,których rodzice mają lepsze pochodzenie tzw. „wolnościowe „? Kończąc,żebyś nie posądzał mnie o homofilię (tak jak o germanofilię),pragnę wyjaśnić : nie jest to moja bajka,gdyż dorastałem w tych „parszywych”, „komuszych”standardach.

   • zefir
    zefir :

    [email protected],ja z wariacji ludzkiej seksualności nikogo,w tym ciebie nie rozliczam,nic mi do tego więc nie musisz się tłumaczyć.Jeśli już tak boleśnie mój post przeżywasz,to powiem w czym mnie zawodzisz:w tym,że ewidentnie akceptujesz i podzielasz te same wzorce zaangażowania co Barbara Nowacka.W tych wzorcach największą nieakceptowalną bzdurą jest walka o PRZYWILEJE dla homoseksualnych.Bezczelnością Nowackiej jest,że z otwartą przyłbicą o takie przywileje walczy-uważniej artykuł poczytaj.Wg mnie indywidualne dewiacje seksualne od formy państwowego ustroju nie zależą.Indywidualne poglądy i przekonania to już inna sprawa,od rodzinnego wychowania też zależą,ale przyznaję nie tylko.

    • jwu
     jwu :

     Widzę ,że masz duży problem ,ze zrozumieniem tekstu pisanego po polsku.Ponieważ sugerujesz mi coś ,o czym nie napisałem ,a nawet nie pomyślałem „ewidentnie akceptujesz i podzielasz te same wzorce zaangażowania co Barbara Nowacka …………”.Być może coś przeoczyłem (czytając swój komentarz),jeżeli tak się stało, to zacytuj mi ten fragment z którego sądzisz ,że mam te same poglądy co Pani Nowacka ? To ,że wziąłem jej rodziców w obronę,nie świadczy o tym ,że akceptuję śluby par tej samej płci w Polsce.Jeżeli chodzi o moje preferencje, nie musisz się martwić ,są takie jakie być powinny ,czego nie powiem o tobie ,gdyż w myśl powiedzenia:łap złodzieja ,najgłośniej krzyczy złodziej.

     • jwu
      jwu :

      Przecież wyraźnie zaznaczyłem ,że dorastałem w ustroju w którym (poza miłością do ZSRR ) nikt mnie (ustawowo) nie zmuszał do tego ,bym spróbował pokochać (fizycznie) osobę tej samej płci.No i jeszcze jedno,w swoim wpisie broniłem rodziców Nowackiej ,a nie ją samą.A to jest zasadnicza różnica.