W sobotę delegaci Platformy Obywatelskiej zagłosowali w większości na Małgorzatę Kidawę-Błońską, która otrzymała prawie trzykrotnie większe poparcie niż jej kontrkandydat.

Wicemarszałek Sejmu mierzyła się na zjeździe PO z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Kidawę-Błońską poparło w czasie głosowania 345 delegatów liberalnej partii opozycyjnej. Na Jaśkowiaka padło wyraźnie mniej bo 125 głosów. „Zaczynamy wielką grę. Ja wiem, że ją wygramy. Wygrałam z Kaczyńskim w Warszawie, wygram z Dudą” – powiedziała zwyciężczyni głosowania nawiązując do październikowego wyniku wyborów do Sejmu w okręgu warszawskim w którym startowała i w którym otrzymała więcej głosów niż prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Mamy siłę, mamy energię, wiemy, czego chcemy. Chcą tego Polacy, którzy nas wesprą. Wygramy te wybory, nie będą Polacy się już musieli wstydzić prezydenta” – zapewniła Kidawa-Błońska – „Będę prezydentem wszystkich Polaków. Od dzisiaj pracujemy na zwycięstwo, zapraszam do tego wszystkie Polki i Polaków, możemy wygrać i wygramy w maju, zapraszam was do zwycięstwa”.

Kandydatka PO na prezydenta uznała, że to co dzieje się w stosunkach między Polską a Unią Europejską jest powolnym opuszczaniem tego zrzeszenia integracyjnego przez nasz kraj. Za przykład tego uznała niedawną decyzję Rady Europejskiej, która tymczasowo, do czerwca pozostawiła Polskę poza nową polityką klimatyczną Unii.

„Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą, wszyscy ja wspieramy, zrobimy wszystko, żeby wygrała wybory prezydenckie w maju” – powiedział z kolei przewodniczący PO Grzegorz Schetyny. Wyraził on nadzieję, że pozostałe partie Koalicji Obywatelskiej, a nawet całej opozycji poprą kandydaturę Kidawy-Błońskiej, która ma według niego największe szanse by pokonać Andrzeja Dudę.

Czytaj także: Tusk popiera Platformę Obywatelską choć uznaje ją za „partię anachroniczną”

polskieradio24.pl/tvn24.pl/wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz