Państwowa Komisja Wyborcza dokonała w poniedziałek formalnej rejestracji komitetów wyborczych dwóch polityków, którzy chcą ubiegać się o najwyższe stanowisko w państwie.

PKW zarejestrowała w poniedziałek komitety wyborcze kandydatów na prezydenta: Krzysztofa Bosaka (Konfederacja Wolność i Niepodległość) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL), podał portal rozgłośni radiowej RMF FM. Zawiadomienie o utworzeniu komitetów wyborczych tych kandydatów wpłynęło do komisji wyborczej w piątek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W poniedziałek do PKW wpłynęły także dokumenty potwierdzające założenie komitetu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Platformy Obywatelskiej.

Komitet wyborczy kandydata na prezydenta składa się co najmniej z 15 osób. Aby został zarejestrowany musi przedłożyć podpisy poparcia tysiąca obywateli. W związku z rozpisaniem wyborów prezydenckich na 10 maja czas na rejestrację komitetów można przeprowadzić tylko do 16 marca. Wniosków takich można spodziewać się jeszcze ze strony urzędującego prezydenta, który już zadeklarował wolę ubiegania się o reelekcję, koalicji parlamentarnych partii lewicowych, które chcą wystawić kandydaturę Roberta Biedronia oraz Szymona Hołowni, byłego publicysty i prowadzącego jednego z programów rozrywkowych w telewizji TVN.

Aby wystawić kandydatów komitety wyborcze muszą jednak uzbierać także podpisy poparcia dla nich samych. W tym przypadku potrzeba poparcia znaczne większej liczby obywateli – 100 tys. Termin ich złożenia to 26 marca.

Najnowszy sondaż wskazuje ma wyraźną przewagę Andrzeja Dudy nad pretendentami do stanowiska prezydenta, ale też na to, że urzędująca głowa państwa nie wygrałaby w pierwszej turze.

rmf24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz