Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję o tym, że osoby pracujące w spółkach Skarbu Państwa nie znajdą się na listach wyborczych tej partii.

O decyzji poinformował 6 lipca sam prezes PiS Jarosław Kaczyński po posiedzeniu Komitetu Politycznego partii. „Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ci którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu” – słowa Kaczyńskiego zacytował portal Onet.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W piątkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS brali wraz z Kaczyńskim udział wzięli wicepremierzy – Beata Szydło i Piotr Gliński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, szef MSWiA Joachim Brudziński, szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, rzeczniczka partii, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska oraz wiceprezes partii, b. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Decyzja władz PiS dotyczy tegorocznych wyborów samorządowych. Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach będziemy wybierać wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W wywiadzie dla tygodnika „wSieci” Jarosław Kaczyński wypowiedział się natomiast na temat przyszłych wyborów prezydenckich. „Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii” – powiedział prezes PiS, dodając – „W tej chwili nie ma tej pewności. Sądzę więc, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to nie będzie kandydował”.

Czytaj także: Polskie MSZ płaci na rozwój ukraińskiego sadownictwa

onet.pl/wpolityce.plkresy.pl

 

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz