W rozmowie z dziennikarzem TV Republika polityk Konfederacji, Krzysztof Bosak skrytykował zdecydowanie polityką zagraniczną rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Duża część środowej rozmowy Bosaka z dziennikarzem Telewizji Republika, Ryszardem Gromadzkim została poświęcona polityce zagranicznej. Polityk Ruchu Narodowego i Konfederacji nie ukrywał swojego negatywnego nastawienia wobec działań rządu Prawa i Sprawiedliwości w tym zakresie. „Przeszliśmy z obozu euro-niemieckiego do obozu izraelsko-amerykańskiego. Konfederacja to krytykuje. Uważamy, że pisanie naszego prawa w rezydenturach Mosadu to skandal” – ocenił polityk odnosząc się do tajnych negocjacji prowadzonych przez polityków PiS w zeszłym roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Bosak podkreślał, że z przecieków ze strony amerykańskich i izraelskiej „dowiadujemy się, że są prowadzone rozmowy ze środowiskami żydowskimi, które nas niepokoją”. Odnosząc się do kwestii roszczeń żydowskich wobec Polski polityk Konfederacji powiedział – „Prezydent Duda za każdym razem gdy w Ameryce spotyka się ze środowiskami żydowskimi to milczy na ten temat, a Jarosław Kaczyński wygłasza ogólnikowe deklaracje brzmiące w ten sposób – nie będziemy płacić za zbrodnie drugiej wojny światowej. Środowiska żydowskie nie domagają się od nas odszkodowań za zbrodnie. Środowiska żydowskie domagają się od nas transferu kapitału lub mienia związanych z porzuconymi majątkami ofiar Holokaustu narodowości żydowskiej a polskiego obywatelstwa”.

Bosak krytykował też sposób w jaki rząd PiS kształtuje relacje sojusznicze – „To, co nas drażni w sposobie budowania relacji w NATO przez obecny rząd, to jest zbyt serwilistyczne podporządkowanie Ameryce. Amerykanie nie mają nawet powodów, żeby nas szanować, kiedy my im w każdej kwestii nadskakujemy. Jak dodał – „Z naszej strony jest raczej postawa przyjmowania poleceń, niż negocjowania czegokolwiek”. Dawał konkretne przykłady – „Proszę przyjrzeć się stylowi pracy pani ambasador amerykańskiej w Polsce, kapitulacji rządu w wielu sprawach: podatek od tych gigantów cyfrowych, niemoc rządu absolutna w sprawie cenzury [na portalach społecznościowych]”.

Bosak podkreślił, że jego partia nie opowiada się za sojuszem z Rosją – „Jesteśmy w sojuszu NATO. Nikt z nas tego nie kwestionuje. Natomiast być w NATO można na kilka różnych sposobów”. Jak twierdził – „Można w ramach NATO koncentrować się wyłącznie na współpracy z Amerykanami, lub można pogłębiać współpracę regionalną z innymi państwami”.

O kursie polityki USA wobec Polski Bosak powiedział, że „był to kurs upokorzenia Polski, po to by zaspokoić swojego podstawowego sojusznika czyli Izrael”. Jak ocenił „To, co nas drażni w sposobie budowania relacji w NATO przez obecny rząd, to jest zbyt serwilistyczne podporządkowanie Ameryce. Amerykanie nie mają nawet powodów, żeby nas szanować, kiedy my im w każdej kwestii nadskakujemy […] Z naszej strony jest raczej postawa przyjmowania poleceń, niż negocjowania czegokolwiek”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

„Rosja jest państwem dużym, państwem prowadzącym politykę brutalną, arogancką, z którym mamy relacje napięte” – polityk Konfederacji mówił o wschodnim sąsiedzie Polski – „Przede wszystkim powinniśmy w kwestii stosunków z Rosją nie zabierać głosu wtedy, kiedy nie jest to niezbędne […] Kiedy nie mamy konfliktu interesu z Rosją w jakiejś konkretnej sprawie, po prostu się tym nie zajmować”.

Odnosząc się do polityki rządu PiS w kwestii ukraińskiej Bosak stwierdził – „Tu jest pytanie czy rząd polski realizuje polskie interesy czy jakieś inne? Jest w polskim interesie Polski aby Ukraina była państwem niepodległym natomiast moim zdaniem, otwarte zabieganie o to przez polski rząd niekoniecznie jest już jest interesem polskim. Sądzę, że realizuje to interesy amerykańskie. Amerykanie przyciągają Ukrainę do swojej strefy wpływów geopolitycznej i polski rząd w tej sprawie – nie mając żadnej mocy sprawczej, ponieważ nie jest w stanie zaangażować się w ten konflikt gospodarczo, czy militarnie –  występuje jako agent interesów amerykańskich”.

Czytaj także: Trump: Kurdowie nie pomogli nam w czasie drugiej wojny światowej – sojusznicy mieli na nas wielki zysk [+VIDEO]

telewizjarepublika.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. SyoTroll
    SyoTroll :

    Co prawda Krzysztof Bosak tendencyjnie nazywa obozy, ale tym niemniej ma rację w kwestii przejścia z obozu europejskiego („niemieckiego”) do amerykańsko-natowskiego („izraelskiego”) oraz podporządkowywania własnych interesów interesom władz owych obozów. Podzielam także jego podejście do Rosji oraz tradycyjnego polskiego awanturnictwa wobec niej.

  2. Avatar
    Mieczysław Sylwester Kazimierzak :

    Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.W książce KULTURA KRYTYKI Kevin MacDonald opisuje KULT HOLOKAUSTU z nadużywaniem pojęcia ANTYSEMITYZMU,jako narzędzie tej strategii.Trzeba to widzieć jako proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.W polskiej polityce historycznej ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!