W rozmowie z dziennikarzem TV Republika polityk Konfederacji, Krzysztof Bosak skrytykował zdecydowanie polityką zagraniczną rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Duża część środowej rozmowy Bosaka z dziennikarzem Telewizji Republika, Ryszardem Gromadzkim została poświęcona polityce zagranicznej. Polityk Ruchu Narodowego i Konfederacji nie ukrywał swojego negatywnego nastawienia wobec działań rządu Prawa i Sprawiedliwości w tym zakresie. “Przeszliśmy z obozu euro-niemieckiego do obozu izraelsko-amerykańskiego. Konfederacja to krytykuje. Uważamy, że pisanie naszego prawa w rezydenturach Mosadu to skandal” – ocenił polityk odnosząc się do tajnych negocjacji prowadzonych przez polityków PiS w zeszłym roku.

 

Bosak podkreślał, że z przecieków ze strony amerykańskich i izraelskiej “dowiadujemy się, że są prowadzone rozmowy ze środowiskami żydowskimi, które nas niepokoją”. Odnosząc się do kwestii roszczeń żydowskich wobec Polski polityk Konfederacji powiedział – “Prezydent Duda za każdym razem gdy w Ameryce spotyka się ze środowiskami żydowskimi to milczy na ten temat, a Jarosław Kaczyński wygłasza ogólnikowe deklaracje brzmiące w ten sposób – nie będziemy płacić za zbrodnie drugiej wojny światowej. Środowiska żydowskie nie domagają się od nas odszkodowań za zbrodnie. Środowiska żydowskie domagają się od nas transferu kapitału lub mienia związanych z porzuconymi majątkami ofiar Holokaustu narodowości żydowskiej a polskiego obywatelstwa”.

Bosak krytykował też sposób w jaki rząd PiS kształtuje relacje sojusznicze – “To, co nas drażni w sposobie budowania relacji w NATO przez obecny rząd, to jest zbyt serwilistyczne podporządkowanie Ameryce. Amerykanie nie mają nawet powodów, żeby nas szanować, kiedy my im w każdej kwestii nadskakujemy. Jak dodał – “Z naszej strony jest raczej postawa przyjmowania poleceń, niż negocjowania czegokolwiek”. Dawał konkretne przykłady – “Proszę przyjrzeć się stylowi pracy pani ambasador amerykańskiej w Polsce, kapitulacji rządu w wielu sprawach: podatek od tych gigantów cyfrowych, niemoc rządu absolutna w sprawie cenzury [na portalach społecznościowych]”.

Bosak podkreślił, że jego partia nie opowiada się za sojuszem z Rosją – “Jesteśmy w sojuszu NATO. Nikt z nas tego nie kwestionuje. Natomiast być w NATO można na kilka różnych sposobów”. Jak twierdził – “Można w ramach NATO koncentrować się wyłącznie na współpracy z Amerykanami, lub można pogłębiać współpracę regionalną z innymi państwami”.

O kursie polityki USA wobec Polski Bosak powiedział, że “był to kurs upokorzenia Polski, po to by zaspokoić swojego podstawowego sojusznika czyli Izrael”. Jak ocenił “To, co nas drażni w sposobie budowania relacji w NATO przez obecny rząd, to jest zbyt serwilistyczne podporządkowanie Ameryce. Amerykanie nie mają nawet powodów, żeby nas szanować, kiedy my im w każdej kwestii nadskakujemy […] Z naszej strony jest raczej postawa przyjmowania poleceń, niż negocjowania czegokolwiek”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

“Rosja jest państwem dużym, państwem prowadzącym politykę brutalną, arogancką, z którym mamy relacje napięte” – polityk Konfederacji mówił o wschodnim sąsiedzie Polski – “Przede wszystkim powinniśmy w kwestii stosunków z Rosją nie zabierać głosu wtedy, kiedy nie jest to niezbędne […] Kiedy nie mamy konfliktu interesu z Rosją w jakiejś konkretnej sprawie, po prostu się tym nie zajmować”.

Odnosząc się do polityki rządu PiS w kwestii ukraińskiej Bosak stwierdził – “Tu jest pytanie czy rząd polski realizuje polskie interesy czy jakieś inne? Jest w polskim interesie Polski aby Ukraina była państwem niepodległym natomiast moim zdaniem, otwarte zabieganie o to przez polski rząd niekoniecznie jest już jest interesem polskim. Sądzę, że realizuje to interesy amerykańskie. Amerykanie przyciągają Ukrainę do swojej strefy wpływów geopolitycznej i polski rząd w tej sprawie – nie mając żadnej mocy sprawczej, ponieważ nie jest w stanie zaangażować się w ten konflikt gospodarczo, czy militarnie –  występuje jako agent interesów amerykańskich”.

Czytaj także: Trump: Kurdowie nie pomogli nam w czasie drugiej wojny światowej – sojusznicy mieli na nas wielki zysk [+VIDEO]

telewizjarepublika.pl/kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. SyoTroll
    SyoTroll :

    Co prawda Krzysztof Bosak tendencyjnie nazywa obozy, ale tym niemniej ma rację w kwestii przejścia z obozu europejskiego (“niemieckiego”) do amerykańsko-natowskiego (“izraelskiego”) oraz podporządkowywania własnych interesów interesom władz owych obozów. Podzielam także jego podejście do Rosji oraz tradycyjnego polskiego awanturnictwa wobec niej.

  2. Mieczysław Sylwester Kazimierzak
    Mieczysław Sylwester Kazimierzak :

    Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.W książce KULTURA KRYTYKI Kevin MacDonald opisuje KULT HOLOKAUSTU z nadużywaniem pojęcia ANTYSEMITYZMU,jako narzędzie tej strategii.Trzeba to widzieć jako proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.W polskiej polityce historycznej ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!