W wywiadzie dla „Super Expressu” Kornel Morawiecki sugeruje władzom Polski by zaprosiły Władimira Putina w ramach normalizacji stosunków z Rosją.

Marszałek-senior od miesięcy wzywa do normalizacji relacji między Polską a Rosją. W wywiadzie dla „Super Expressu” wskazał na posunięcie, które może temu służyć – „Dobrze by się stało dla Polski, dla naszych interesów, aby nasze władze, pan premier, zaprosili do naszego kraju Władimira Putina. To byłby postęp w relacjach obu państw”.

Lider Wolnych i Solidarnych poczynił też szerszą refleksję geopolityczną – „Dlaczego nie ma spotkania polskich władz z prezydentem Rosji? To jest konieczne. To jest nasz polski, ale i europejski interes. Powinniśmy dążyć do wielkiej Europy z Rosją – powiedział Morawiecki, podkreślając – „Jestem za zbliżeniem relacji Polski z Rosją”

„Dlaczego prezydent USA, czy kanclerz Niemiec mają relacje bezpośrednie z Putinem, a prezydent Polski, polski premier, unikają tych relacji z Putinem lub nie próbują ich nawiązać?!” – pyta ojciec premiera – „Nie widzę ze strony polskich władz żadnego gestu. To mnie bardzo niepokoi”. Radził także – „Nie możemy się obrażać na to, że tam w Rosji jest trochę inaczej niż u nas. Nie możemy mówić, że Rosja nam grozi. Ja takiej groźby nie widzę ze strony Rosji”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tym samym Morawiecki powtórzył swój pogląd wyrażony przed miesiącem, kiedy to w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” uznał, że „Rosja nie prowadzi wcale agresywnej polityki”. Wcześniej wielokrotnie wzywał do normalizacji relacji z tym państwem.

se.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz