Poseł do Parlamentu Europejskiego Michał Boni w czasie czwartkowej debaty na temat Polski, z niecierpliwością pytał komisarza Timmermansa o dalsze kroki formalne przeciwko Polsce.

Parlament Europejski obradował dziś nad postępowaniem Komisji Europejskiej przeciwko naszemu państwu pod pretekstem „naruszenia praworządności”. Głównym referującym był nadzorujący procedurę, wiceprzewodniczący Komisji Frans Timmermans. W czasie debaty głos zabrał deputowany z ramienia Platformy Obywatelskiej, Michał Boni.

„Solidarność Wałęsy przyniosła Polsce wolność, niepodległość i demokrację. Dziś rządzący zawłaszczają hasło solidarności, ale tak naprawdę niszczą polską wolność i solidarność, wyrzucają Polskę z Europy” – rozpoczął swoje przemówienie Boni, zdemaskowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa w latach 1988-90. Za wieloletnie ukrywanie prawdy został spoliczkowany przez innego polskiego eurodeputowanego, Janusza Korwina-Mikke.

„Dziękuję panu, panie przewodniczący Timmermans, za pańską cierpliwą gotowość do dialogu z rządem Polski” – mówił Boni, który uznał twierdzenia atakującego nasze państwo eurokomisarza, za „obiektywną ocenę” sytuacji. Polityk Platformy Obywatelskiej zadeklarował poparcie dla eurokraty nie tylko we własnym imieniu. „Nie jest pan sam, są z panem miliony Polaków” – mówił Boni zwracając się do Timmermansa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Deputowany Boni był bardzo ciekawy jakie dalsze kroki represyjne przeciw Polsce podejmie Unia Europejska „przy ciągłym odrzucaniu przez rząd Polski zaleceń Komisji”. Boni pytał jak Timmermans „wyobraża sobie dalsze procedowanie w oparciu o artykuł 7 punkt 1 w sprawach, które dotyczą zniszczenia niezależności Trybunału Konstytucyjnego?”. „Jak skomentuje pan główną linię ataku polskiego MSZ, w ostatnim liście do Komisji, gdzie podważa się kompetencję Komisji Europejskiej do upominania się o zasady praworządności w danym kraju? Czy w świetle stanowiska rządu polskiego Komisja podejmie kolejne kroki, kierując sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, jak to zostało zapowiedziane?” – pytał natarczywie Boni.

youtube.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz