W czasie spotkania z obywatelami w Lubartowie urzędujący prezydent ogłosił, że wystartuje w majowych wyborach by ubiegać się o kolejną kadencję.

Marszałek Sejmu Małgorzata Witek zarządziła w środę, że pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja. Do decyzji marszałek odniósł się prezydent Andrzej Duda, występując na wiecu w Lubartowie. „Wiem, że pani marszałek Elżbieta Witek wydała dzisiaj zarządzenie ws. wyborów prezydenckich i te wybory odbędą się 10 maja. Tak proszę państwa, będę kandydował” – ogłosiła pierwsza osoba w państwie.

Duda stwierdził, że chce być nadal prezydentem Polski by rząd Prawa i Sprawiedliwości „mógł dalej realizować swoją misję przedstawiając dobre projekty ustaw”. Jak zaznaczył – „Jeśli ustawy będą dobrze przygotowane, będą wspierały społeczeństwo i rozwój kraju, to rząd zawsze będzie mógł liczyć na mój odpowiedzialny podpis”.

W środę opublikowano także wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych dla tygodnika „Polityka”. 41,7 proc. respondentów opowiedziało się w nim za urzędującym prezydentem. 26,3 proc. pytanych poparło kandydatkę Platformy Obywatelskiej, wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską. 7,7 proc. badanych wybrało reprezentującego koalicję partii lewicowych deputowanego Parlamentu Europejskiego Roberta Biedronia, a 6,3 proc. publicystę i byłego prowadzącego program rozrywkowy w telewizji TVN Szymona Hołownię. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz może liczyć na poparcie rządu 5,2 proc. Natomiast 4,6 proc. respondentów wybrało posła Konfederacji Wolność i Niepodległość Krzysztofa Bosaka. 8,2 proc. zapytanych było niezdecydowanych.

Czytaj także: Duda „poważnie rozważyłby” podpisanie ustawy o związkach partnerskich

rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz