Polacy nie oszczędzają na emeryturę

47 proc. Polaków nie oszczędza na emeryturę. Co czwarty nie widzi wręcz takiej potrzeby. Takie wnioski wynikają z badania przeprowadzonego przez Insurance Europe – podaje w poniedziałkowym wydaniu „Rzeczpospolita”.

Gazeta informuje, że badanie było przeprowadzane w 10 krajach Europy, m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii, na Węgrzech oraz w Grecji. „U nas koordynowała je Polska Izba Ubezpieczeń. Okazuje się, że statystyczny Polak przewiduje, iż będzie żył 77 lat. Jesteśmy tu największymi pesymistami wśród mieszkańców przebadanych krajów. Średnia to 82 lata” – poinformowano.

Zdaniem dziennika może to być przyczyna, dla której oszczędzanie jest dla nas tak mało ważne. „Ci, którzy oszczędzają, patrzą w przyszłość bardzo optymistycznie. Spośród mieszkańców badanych krajów jesteśmy najbardziej pewni, że odłożone fundusze wystarczą nam, gdybyśmy żyli dłużej, niż zakładamy” – dowiadujemy się z gazety.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czytamy także, że Polacy, którzy zakupili prywatny produkt emerytalny, patrzą głównie na jego koszty. Dla 68 proc. z nas są one najważniejsze. „Jedynie 30 proc. z nas przed wyborem produktu emerytalnego analizuje jego wyniki. Na Węgrzech robi tak 70 proc. oszczędzających” – stwierdzono.

Zobacz także: Obywatele Litwy nie oszczędzają

Rzeczpospolita / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz