Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” i NOWA TV przeprowadził sondaż zadając pytanie o to, który minister w rządzie Beaty Szydło powinien zostać zdymisjonowany. Ponad połowa pierwszych wskazań padła na ministra obrony.

Pogłoski o „rekonstrukcji” rządu przez premier Szydło pojawiły się pod koniec zeszłego roku. Blisko dymisji miał być minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, który przetrwał na stanowisku tylko dzięki krótkiej ławce kadrowej partii rządzącej. W końcu premier ucieła wszystkie spokulacje deklarując, że żadnych zmian personalnych nie będzie.

Redakcja „Super Expressu” postanowiła jednak dowiedzieć się co na ten temat myślą obywatele. Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster większość wskazań respondentów, w kwestii ministra, który powienien odejść, padła na Antoniego Macierewicza – 56%. Drugie miejsce zajął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który dostał 26 proc. wskazań. Ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka wskazało – 21 proc. podobnie jak minister edukacji narodwej Annę Zalewską. Na czwartym miejscu uplasował się szef dyplomacji Witold Waszczykowski – 18 proc. podobnie jak minicter zdrowia Konstanty Radziwił.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 19-20.01.2017 roku na próbie 1040 dorosłych Polaków. Wyniki nie sumują się do stu, ponieważ można było wskazać więcej niż jednego ministra. Podstawą procentowania były osoby, które wskazały przynajmniej jednego ministra.

se.pl/kresy.pl

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. polmont
  polmont :

  Re
  Choroba psychiczna A. Macierewicza.
  Nie są to jakieś złośliwe uwagi pod adresem tego pana. Jest to naga, brutalna prawda. Psycholodzy kliniczni i psychiatry nie mieli by najmniejszego problemu z tym żeby taką diagnozę postawić popierając to właściwymi argumentami. Nie posiadam wykształcenia medycznego i nie będąc fachowcem z dziedziny medycyny ja przynajmniej zauważam chociażby takie symptomy u tego pana jak: psychoza maniakalna czy chociażby manipulowanie otoczeniem tj. innymi osobami w celu osiągnięcia z góry zamierzonego efektu. Ta ostania właściwość osób chorych psychicznie może występować z różnym stopniem nasilenia, począwszy od niezauważalnego dla odbiorcy przekazu do wyraźnej od razu rzucającej się w oczy a w związku z tym nie akceptowalnej dla danego odbiorcy.
  Wątpliwy pocieszeniem (czy aby na pewno pocieszeniem?) jest fakt, że w historii świata było dość sporo paranoików, psychopatów, maniaków itp., tak że sensacji tu nie ma…

  • tytus
   tytus :

   Nie jesteś po medycynie ale doskonale rozpoznajesz psychozę maniakalną, hmmm ciekawe, ludzie lata studiują psychologię a Ty po prostu to wiesz. A jeśli manipulację nazywasz chorobą to dziwna ta choroba, która jest promowana non stop w tv i niemieckich gazetach. A może jeśli wszyscy są chorzy to może uznajmy to za standard i wtedy nikt nie będzie chory.

  • gan
   gan :

   Jeśli wskazania do podejmowanych decyzji pozostają niejasne dla narodu, to pole do działania przeciwników jest ogromne. Można uwiarygadniać różne legendy. Takie postępowanie to kręcenie bata na własny zad. Max Kolonko miesiące temu pisał o upaństwowieniu mediów w Polsce.

  • kazimierzs
   kazimierzs :

   Bez wątpienia Macierewicz jest najlepszym ministrem obrony przynajmniej od 70 lat. Sam się z nim nie zgadzam w wielu kwestiach (np.wojska USA w Polsce lub”Jedwabny Szlak”), ale jako żołnierz wiem, że jest NAJLEPSZY !!! Moim zdaniem Macierewicz sam zrobił więcej przez rok, niż wszyscy razem wzięci od czasu kupienia F16. Także tutaj Pana popieram Panie tagore (aczkolwiek poza wspomnianym „szlakiem”).

 2. wiarus
  wiarus :

  Nie jestem ani pisowcem, ani popaprańcem. Nie mam rusofobii, ani nie pałam do nich „gorącym uczuciem”.
  Nagonka na Maciarewicza to typowy hejt. Tym bardziej prostacki, że jest on łatwym celem – czasami irytujący, czasami śmieszny, czasami coś palnie.
  Prostaczki zapominają o jednym : to prawda, że NIKT NIE ZROBIŁ TYLE DLA OBRONNOŚCI CO ON.
  Mam możliwość weryfikacji jego słów i działań.
  Od okrągłego stołu niszczono wojsko, a rok temu mieliśmy czterdzieści tysięcy żołnierza. Jeszcze parę lat, a nie byłoby realnego polskiego wojska.
  Pomyślcie o tym, komu to służy, zanim zaczniecie hejtować.