Po ręcznym przeliczeniu głosów w Georgii przewaga Bidena nad Trumpem zmalała

Ręczne liczenie głosów w wyborach prezydenckich w Georgii dobiegło końca, różnica między Bidenem i Trumpem zmniejszyła się, ale kandydat Demokratów wciąż pozostaje zwycięzcą – poinformował w czwartek NBC News.

Jak poinformował w czwartek NBC News, po ręcznym przeliczeniu głosów w stanie Georgia, przewaga Joe Bidena w wyborach prezydenckich w tym stanie stopniała o 1200 głosów.

Biden przed ponownym przeliczeniem miał przewagę 13 558 głosów. Wcześniej niepoliczone karty do głosowania odkryte podczas liczenia ręcznego zmniejszyły tę liczbę do 12 284 głosów, poinformował sekretarz stanu w Georgii.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1109.18 PLN    (5.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Proces ponownego przeliczenia głosów po prostu potwierdził to, co już wiedzieliśmy: wyborcy w Georgii wybrali Joe Bidena na swojego następnego prezydenta” – powiedziała Jaclyn Rothenberg, dyrektor ds. komunikacji sztabu wyborczego Bidena w Georgii. „Jesteśmy wdzięczni urzędnikom wyborczym, wolontariuszom i pracownikom za pracę w nadgodzinach oraz w niespotykanych okolicznościach za ukończenie tej listy jako najwyższej formy służby publicznej”.

Sztab wyborczy Trumpa przekazał w oświadczeniu, że przeliczenie przebiegło zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ „ponownie wliczono wszystkie nielegalne karty do głosowania, które zostały uwzględnione w puli”.

„Wciąż wymagamy od Georgii uczciwego przeliczenia głosów, które obejmuje dopasowanie podpisów” – powiedziała Jenna Ellis, starszy doradca prawny sztabu. „Zamierzamy wykorzystać wszystkie możliwości prawne, aby zapewnić, że liczone są tylko legalne karty do głosowania”.

Stanowi urzędnicy podkreślają, że ręczne przeliczenie prawie 5 milionów głosów wynikało z audytu wymaganego przez prawo stanowe, a nie z jakichkolwiek podejrzanych problemów z wynikami głosowania lub oficjalnego wniosku o ponowne przeliczenie. Stan ma czas do piątku na potwierdzenie wyników, które hrabstwa poświadczyły i przedłożyły.

Gdy stan potwierdzi wyniki wyborów, przegrany sztab wyborczy ma dwa dni robocze na zażądanie ponownego przeliczenia, jeśli różnica pozostanie w granicach 0.5%. To przeliczenie zostanie przeprowadzone za pomocą skanerów, które odczytują i podliczają głosy, i zapłacą za to hrabstwa, powiedział Gabriel Sterling, który nadzoruje systemy głosowania w Georgii.

Raffensperger powiedziała, że z powodu niewielkiego marginesu konieczne było pełne przeliczenie rąk. Przekazała też w czwartkowym oświadczeniu, że wyniki potwierdzają uczciwość procesu wyborczego w państwie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Historyczna pierwsza ogólnostanowa kontrola Georgii potwierdziła, że ​​nowy stanowy, bezpieczny, system głosowania dokładnie liczył i podawał wyniki” – powiedział. „To zasługa ciężkiej pracy naszych urzędników wyborczych i samorządów, którzy szybko przystąpili do podjęcia i wykonania tak doniosłego zadania w krótkim czasie”.

Biuro Raffensperger podało w oświadczeniu, że najwyższy poziom błędu w każdym hrabstwie wyniósł 0,73%. Większość hrabstw nie zmieniła ostatecznych wyników.

W ubiegłą sobotę wieczorem amerykańskie media podały, że Joe Biden, kandydat Partii Demokratycznej, pokonał w wyborach prezydenckich w USA ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa. Komunikaty amerykańskich mediów bazują na twierdzeniu, że kandydat Demokratów zwyciężył w Pensylwanii, która zapewnia 20 głosów elektorskich. Zwycięstwo przyznały już Bidenowi takie wielkie stacje, jak CNN, NBC i Fox News oraz agencja Associated Press.

Niedługo po tym oświadczenie wydał prezydent Trump. Zaznaczył, że wybory prezydenckie w USA faktycznie jeszcze się nie zakończyły. Zapowiedział też, że w poniedziałek jego sztab zacznie składać pozwy w sądach.

Kresy.pl/NBC News

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz