Czeska firma kolejowa Leo Express będzie ubiegać się o pozwolenie na komercyjne przejazdy na linii Kraków-Warszawa – informuje wtorkowy “Puls Biznesu”. Firma realizuje już połączenia z Krakowa i Katowic do Pragi.

Leo Express będzie kursować także na trasie Medyka-Praga. Urząd Transportu Kolejowego wydał już stosowne pozwolenie na okres od 11 grudnia 2019 do 10 grudnia 2024 r., a pociągi mogą wyjechać na tory jeszcze w tym miesiącu.

“Czekamy jeszcze także na otwarty dostęp do linii z Terespola przez Warszawę do Pragi oraz z Wrocławia do stolicy Czech” – mówi “Pulsowi Biznesu” Juraj Andrejka, dyrektor zarządzający Leo Express w Polsce.

Czeska firma od grudnia 2017 r. realizuje połączenia z Krakowa do Pragi. “To będą wygodne, nocne połączenia. Na pewno będziemy mieć konkurencyjne ceny. Ceny biletów będą zaczynały się już od 19 PLN, a im więcej pasażerów będzie z nami podróżować, tym ceny będą mogły być niższe” – chwalił się Peter Jančović, wówczas dyrektor rozwoju i sprzedaży Leo Express.

“PB” podaje również, że na polskie tory może wjechać kolejny czeski przewoźnik – RegioJet, który złożył wniosek w UTK o pozwolenie na kursowanie na linii Mościsko-Praga. Pociągi firmy mogą zacząć kursować od czerwca przyszłego roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przeczytaj także: Nowe pociągi pasażerskie do Brześcia

Kresy.pl / pb.pl 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply