Czeska firma kolejowa Leo Express będzie ubiegać się o pozwolenie na komercyjne przejazdy na linii Kraków-Warszawa – informuje wtorkowy „Puls Biznesu”. Firma realizuje już połączenia z Krakowa i Katowic do Pragi.

Leo Express będzie kursować także na trasie Medyka-Praga. Urząd Transportu Kolejowego wydał już stosowne pozwolenie na okres od 11 grudnia 2019 do 10 grudnia 2024 r., a pociągi mogą wyjechać na tory jeszcze w tym miesiącu.

„Czekamy jeszcze także na otwarty dostęp do linii z Terespola przez Warszawę do Pragi oraz z Wrocławia do stolicy Czech” – mówi „Pulsowi Biznesu” Juraj Andrejka, dyrektor zarządzający Leo Express w Polsce.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czeska firma od grudnia 2017 r. realizuje połączenia z Krakowa do Pragi. „To będą wygodne, nocne połączenia. Na pewno będziemy mieć konkurencyjne ceny. Ceny biletów będą zaczynały się już od 19 PLN, a im więcej pasażerów będzie z nami podróżować, tym ceny będą mogły być niższe” – chwalił się Peter Jančović, wówczas dyrektor rozwoju i sprzedaży Leo Express.

„PB” podaje również, że na polskie tory może wjechać kolejny czeski przewoźnik – RegioJet, który złożył wniosek w UTK o pozwolenie na kursowanie na linii Mościsko-Praga. Pociągi firmy mogą zacząć kursować od czerwca przyszłego roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przeczytaj także: Nowe pociągi pasażerskie do Brześcia

Kresy.pl / pb.pl 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz