Według nowego sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl, Prawo i Sprawiedliwość wciąż może liczyć na silne poparcie wśród wyborców. Gdyby w wyborach wziął udział ruch Szymona Hołowi, do Sejmu weszłoby sześć ugrupowań.

Z sondażu wynika, że PiS może liczyć obecnie na 42,9 proc. głosów, co dałoby ugrupowaniu 238 mandatów, o 3 więcej niż udało uzyskać się w poprzednich wyborach.

Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 25,6 proc wyborców. Przełożyłoby się to na 123 mandaty, czyli o 11 mniej niż w poprzednich wyborach.

Ruch Szumona Hołowni cieszy się poparciem na poziomie 11,4 proc. (43 mandaty), a Konfederacja 8,2 proc (30 mandatów, o 19 więcej niż w wyborach).

Dalej znalazła się Lewica z poparciem 6,4 proc. (14 mandatów, 35 mniej niż w wyborach) oraz Koalicja Polska (PSL, Kukiz’15) z 5,2 proc. głosów (11 mandatów, strata 19).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na „Inne” ugrupowania zagłosowałoby 0,3 proc. badanych.

Gyby ugrupowanie Hołowni jednak nie wystartowało w wyborach to PiS uzyskałby 43,6 proc. głosów i 233 mandaty. Koalicja Obywatelska odpowiednio 29,2 proc i 139; Konfederacja 9,8 proc i 39; Lewica 8,9 proc. i 28; Koalicja Polska 6,8 proc. i 20. Na „Inne” opcje zagłosowałoby 1,7 proc. badanych.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 61%.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz