Podlascy policjanci zatrzymali do kontroli pirata drogowego. Kierowca bmw nie stosował się do zakazu wyprzedzania i przekroczył prędkość o ponad sto kilometrów na godzinę. Okazał się nim obywatel Ukrainy, który za swoje zachowanie na drodze otrzymał mandaty karne na łączną kwotę 4 tysięcy złotych.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek na krajowej „ósemce” – poinformowała policja w piątek. Kierowca bmw kilkanaście minut przed godziną 10:00 w rejonie miejscowości Kamień przekroczył prędkość jadąc 192 kilometry na godzinę na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 kilometrów na godzinę. Chwilę wcześniej ten sam kierowca wyprzedzał inny pojazd w miejscu, gdzie obowiązuje znak B-25 „zakaz wyprzedzania”. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się również, że szyby w pojeździe nie spełniają wymaganych warunków przepuszczalności światła. Pojazdem kierował obywatel Ukrainy, który za swoje zachowanie na drodze otrzymał mandaty karne na łączną kwotę 4 tysięcy złotych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8487.32 PLN    (38.57%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przypomnijmy, że Komenda Powiatowa Policji w Lubinie na Dolnym Śląsku poinformowała w poniedziałek o ujęciu 42 – letniego obywatela Ukrainy, który mając blisko 2 promile alkoholu kierował ciężarówką.

Jadącego w podejrzany sposób samochodem ciężarowym marki Renault kierowcę zauważył mieszkaniec Lubina na osiedlu Ustronie. Mężczyzna zajechał drogę ciężarówce, zmuszając jej kierowcę do zatrzymania się, po czym wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policjantów.

Pijany kierowca rzucił się do ucieczki pieszo, ale podczas wykonywania czynności przez policjantów ponownie pojawił się na miejscu. Policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 42 – letni obywatel Ukrainy ma w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Zabrano mu prawo jazdy; po wytrzeźwieniu miał stanąć przed sądem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Do podobnego przypadku z udziałem pijanego kierowcy narodowości ukraińskiej doszło w podobnym czasie w niedalekim powiecie bolesławieckim. Mieszkaniec powiatu polkowickiego był świadkiem jak kierowca jadący przed nim porusza się całą szerokością jezdni, następnie wjeżdża do przydrożnego rowu. Mężczyzna ten uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy zabierając mu kluczyki, a następnie wezwał policję.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku informowaliśmy o serii zatrzymań ukraińskich kierowców na polskich drogach. W przypadku dużej części z nich, kierowcy prowadzili pod wpływem alkoholu.

Zobacz także: Policja zatrzymała dwóch nożowników z Ukrainy

podlaska.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz