Pijany Ukrainiec, mieszkający obecnie w Polsce, staranował w sobotę osiem samochodów zaparkowanych przy ul. Słowackiego w Katowicach. Grozi mu do dwóch lat więzienia za jazdę pod wpływem i mandat karny za spowodowanie kolizji. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło około godziny 15 w ścisłym centrum Katowic na odcinku między ulicą Mickiewicza, a 3 maja. Policja zakwalifikowała zdarzenie jako „kolizję drogową”.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: zakończył się proces gangu Ukraińców oskarżonych o brutalne napady

Obywatel Ukrainy kierując w stanie nietrzeźwości uderzył w osiem zaparkowanych na drodze samochodów – przekazała mediom mł. asp. Agnieszka Żyłka, KMP Katowice.

Ukrainiec został zatrzymany przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Wedle badania alkomatem miał on w momencie spowodowania kolizji ponad dwa promile alkoholu we krwi.

Według świadków to cud, że nikt nie został ranny. Gdyby ktoś szedł tym chodnikiem, zostałby zmiażdżony przez auto, które po uderzeniu w całości zostało wbite na chodnik – mówi jedna z mieszkanek ulicy Słowackiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Częstochowa: ponad połowa nowo zameldowanych mieszkańców to Ukraińcy

Dwa najmocniej uszkodzone auta zostały obrócone z miejsca postojowego na chodnik.

Wedle portalu katowice.naszemiasto.pl Ukrainiec prawdopodobnie kupił swoje auto dzień wcześniej. Najpierw zahaczył o moje auto, potem próbował cofać uderzył w kolejne i próbował odjechać z dużą prędkością, wtedy uderzył w następne – zrelacjonował właściciel jednego z samochodów. Dokładny przebieg zdarzenia spróbują odtworzyć policjanci z katowickiej drogówki.

Ukrainiec ma zamieszkiwać jedną z kamienic na ul. Słowackiego.

Kresy.pl / katowice.naszemiasto.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Ja czekam na wyrok 2 marca który ma dotyczyć BANDY ukraińców działających ze szczególnym okrucieństwem w okolicach Chełma,grozi im ponoc do 12 lat,zobaczymy co „nasz wspaniały wymiar sprawiedliwości’ im „dowali.A w tej sprawie to pewnie sąd kaze mu mniej pić jak ukraińcowi który zbeszcześcił polską flagę.Na wiele bym nie liczył.