Narodowe Centrum Zdrowia Publicznego (NNK) poinformowało w niedzielę, że grupa jedenaściorga węgierskich uczniów szkoły średniej, a także osób towarzyszących i dwóch kierowców autobusu po powrocie z północnych Włoch zostanie poddanych kwarantannie .

Jak zaznaczono, uczniowie przez kilka tygodni dużo podróżowali transportem publicznym w północno-wschodniej części prowincji Mediolan w regionie Lombardii. Tymczasem to właśnie w Lombardii liczba osób zarażonych koronawirusem bardzo wzrosła w krótkim czasie.

Zobacz także: Już kilkadziesiąt osób chorych i ofiary śmiertelne we Włoszech z powodu koronawirusa 

Opisywane osoby będą obywały kwarantannę w szpitalu św. Władysława w Budapeszcie.

W niedzielę węgierskie MSZ wydało także zalecenia dla swoich obywateli. Mają one związek z epidemią koronawirusa. Ministerstwo zasugerowało by obywatele „gruntownie rozważali” podróże do północnych Włoch.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dotychczas we Włoszech stwierdzono 152 przypadki zarażenia koronawirusem. Odnotowano 3 ofiary śmiertelne. Najwięcej przypadków zachorowań, ponieważ ponad 100, stwierdzono w Lombardii. W regionach będących ogniskiem koronawirusa (Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont i Emilia-Romanii) lokalne władze zdecydowały się zamknąć szkoły, uniwersytety oraz inne publiczne placówki. W Lombardii odwołano wszystkie msze i nabożeństwa. Zaniechano także organizacji imprez kulturalnych. Ponadto, dyrekcja mediolańskiego teatru La Scala odwołała wszystkie najbliższe spektakle. W Wenecji postanowiono, że karnawał zakończy się o dwa dni wcześniej – w niedzielę o północy.

Jak dotąd na Węgrzech nie było żadnego przypadku zarażenia koronawirusem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: W związku z koronawirusem GIS odradza Polakom podróże do Włoch

pap / wnp.pl / kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz