Według pierwszego sondażu w Nowym Roku najwięcej posłów w Sejmie miałoby Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 43 proc.

Według pierwszego sondażu przeprowadzonego po Nowym Roku Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 43 proc. poparcia. Następna w kolejności Platforma Obywatelska otrzymała 18 proc. głosów badanych. Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna z poparciem na poziomie 11 proc. Poza podium znalazł się ruch Kukiz’15, który może liczyć na 9 proc. głosów.

W Sejmie znalazłoby się jednak więcej partii balansujących na granicy progu wyborczego. Do parlamentu wróciłby Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem na poziomie 6 proc. Oprócz tego prób wyborczy przekroczyłoby również Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.) oraz Partia Razem (5 proc.).

ZOBACZ TAKŻE: Sondaż: poparcie dla PiS większe niż dla czterech pozostałych partii razem wziętych

Poza Sejmem znalazłoby się ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego, na które zagłosować jest skłonne 3 proc. ankietowanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” w dniach 3 – 5 stycznia 2018 roku. Próba wyniosła 1099 dorosłych Polaków.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz