8000 chętnych na szkolenie w ramach zasadniczej dobrowolnej służby wojskowej. W niedzielę odbyły się przysięgi kończące szkolenie podstawowe zasadniczej dobrowolnej służby wojskowej.

3 lipca w Nowym Dworze Mazowieckim pierwszą przysięgę dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożyło 128 żołnierzy, którzy ukończyli 28-dniowe szkolenie podstawowe w 2. Mazowieckim Pułku Saperów w Kazuniu Nowym oraz w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. W całej Polsce w tym dniu przysięgę złożyło blisko 700 ochotników.

Zobacz też: „300 osób w ciągu godziny” – ruszył nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3956.49 PLN    (17.98%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Do końca roku zostanie zorganizowanych jeszcze 6 terminów szkoleń dla ochotników dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Następne szkolenie rozpocznie się w poniedziałek – 4 lipca. MON i Wojsko Polskie, w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, w tym roku jest gotowe przeszkolić 15 tys. ochotników. Do Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji wpłynęło już 8000 tysięcy wniosków o szkolenie.

W trakcie uroczystości w Nowym Dworze Mazowieckim wicepremier podziękował wszystkim, którzy zdecydowali się na szkolenie wojskowe i dziś składali w całej Polsce przysięgę wojskową. Słowa podziękowania skierował także rodzinom żołnierzy, za wsparcie jakiego w czasie szkolenia udzielali swoim bliskim.

„Bardzo dziękuję tym, którzy dziś złożyli przysięgę. Wszyscy wyróżnieni, których pytałem dziś mówili, że zostają w Wojsku Polskim. Wiem, że 70% żołnierzy w skali całej Polski, którzy dziś składają przysięgę zostaną w Wojsku Polskim. To bardzo ważny i mocny sygnał jeżeli chodzi o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Te 30% żołnierzy, którzy zdecydowali, że nie będą wiązać przyszłości dziś z Wojskiem Polskim tez jest ważne dla obronności naszej Ojczyzny, bo są to osoby przeszkolone” – podkreślił wicepremier M. Błaszczak.

Czytaj: Ruszyło szkolenie pierwszych ochotników dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

Zobacz też: Nowy rodzaj służby w Wojsku Polskim – wkrótce rozpocznie się nabór

Jak zaznaczył szef MON ze względu na zagrożenia dla bezpieczeństwa m. in. te, które obserwujemy na całej wschodniej flance NATO Wojsko Polskie musi być liczne i uzbrojone w nowoczesną broń. Mówiąc o wyposażeniu w nowoczesny sprzęt wicepremier przypomniał o dostawach sprzętu, który już wkrótce trafi do jednostek, w tym m. in. o pierwszych bateriach Patriot, dronach uderzeniowych – Bayraktar czy 32 śmigłowcach zakupionych w Świdniku.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz