W połowie listopada br. PESA i Stolichen Electrotransport EAD,  tramwajowy przewoźnik stolicy Bułgarii, podpisały umowę na dostawę 25 tramwajów typu Swing. Wartość umowy to 185 mln zł netto.

Zgodnie z założeniami naszej strategii konsekwentnie umacniamy naszą pozycję na rynku tramwajowym Europy Środkowo – Wschodniej. Współpraca ze Stolichen Electrotransport od lat układa się bardzo dobrze, dlatego cieszę się, że Sofia po raz kolejny wybrała nasze tramwaje – oświadczył po podpisaniu umowy Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA Bydgoszcz, cytowany przez portal Na Kolei. Umowa przewiduje dostawę 25 tramwajów, których parametry techniczne są podobne do pojazdów dostarczonych wcześniej do Sofii. Chodzi o niskopodłogowe, pięcioczłonowe Swingi o długości 30m, z 41 miejscami siedzącymi i 160 stojącymi. Wartość umowy to 185 mln zł netto.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

851.62 PLN    (3.87%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przetarg został rozstrzygnięty w lipcu 2020 roku, ale kolejne odwołania konkurentów PESY doprowadziły do wydłużenia postępowania.

Zobacz także: PESA buduje prototyp lokomotywy wodorowej [+FOTO]

„Ze względu na przedłużającą się procedurę odwoławczą długo czekaliśmy na podpisanie umowy, ale zgodnie z założeniami kontraktu dostawy Swingów do Sofii zakończą się w 2023 roku” – zaznaczył Marcin Grzyb, dyrektor  sprzedaży LRV PESA Bydgoszcz.

PESA dostarczyła do tej pory do Sofii 37 tramwajów.

PESA wyprodukowała i dostarczyła przewoźnikom w Polsce i Europie łącznie ponad 800 tramwajów – przypomina portal Na Kolei.

Przedsiębiorstwo produkuje aktualnie kolejne tramwaje dla Jassy i Craiova (Rumunia), Torunia i Chorzowa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w lutym PESA podpisała kontrakt ramowy z Kolejami Czeskimi na dostawę do 160 spalinowych zespołów trakcyjnych o wartości 2,5 mld zł. Na początek wyprodukuje 33 pociągi.

Zobacz także: PKP Intercity podpisało z Pesą kolejną umowę ws. modernizacji. Jej wartość wynosi 540 mln zł

nakolei.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz