Pentagon przestał przyjmować nowe odrzutowce F-35 po tym, jak odkrył, że magnes użyty w silniku myśliwca został wykonany z nieautoryzowanych materiałów z Chin – poinformowała w środę agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, powołując się na urzędnika Departamentu Obrony USA, Pentagon przestał przyjmować nowe odrzutowce F-35 po tym, jak odkrył, że magnes użyty w silniku myśliwca został wykonany z nieautoryzowanych materiałów z Chin.

Jak powiedział rzecznik Pentagonu Russell Goemaere, dochodzenie wykazało, że stop w pompie silnika nie spełniał amerykańskich przepisów dotyczących zamówień publicznych, które zabraniają nieautoryzowanych chińskich treści.

Zobacz też: Szef MON: Planujemy pozyskanie dodatkowych F-35 lub F-15

Goemaere podkreślił, że magnes nie przekazuje informacji ani nie szkodzi samolotom i że nie wiąże się z tym żadne ryzyko.

Firma Lockheed Martin, która produkuje odrzutowce, poinformowała, że „problem jest związany z magnesem w F-35 wyprodukowanym przez Honeywell, który zawiera stop kobaltu i samaru”.

Firma Honeywell International Inc, która produkuje pompę, powiedziała, że ​​„pozostaje zaangażowana w dostarczanie wysokiej jakości produktów, które spełniają lub przewyższają wszystkie wymagania umów z klientami”.

Zobacz też: Problemy F-35, amerykańskie samoloty uziemione

[kresy_casual

W przyszłości do produkcji zostanie wykorzystane alternatywne źródło stopu – czytamy.

Zobacz też: Korea Południowa uziemiła wszystkie myśliwce F-35. Powód – awaryjne lądowanie “na brzuchu”

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply