W środę w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata o sytuacji kobiet w Polsce. Ma to związek z decyzją Sejmu o skierowanie do dalszych prac projektu obywatelskiego zwiększającego ochronę życia poczętego w Polsce.

Debata odbędzie się na wniosek eurosocjalistów, drugiej co do wielkości frakcji w PE, a także lewacka frakcja Zjednoczona Lewica Europejska, w skład której wchodzą m.in. ugrupowania o charakterze komunistycznym i neomarksistowskim. Jak informowaliśmy wcześniej, plany te pojawiły się tydzień temu.

Jak informuje RMF FM, debata ta nie będzie miała żadnych prawnych konsekwencji dla Polski, ponieważ UE nie posiada kompetencji w sprawach moralnych. Ma odbyć się dziś wieczorem. Wcześniej inicjatywa ta została skrytykowana przez PiS, a także przez eurodeputowanych PO. W przeszłości tego rodzaju dyskusje odbywały się w odniesieniu do Hiszpanii i Irlandii.

Parlament Europejski w przeszłości zajmował się już tematyką prawa aborcyjnego w krajach członkowskich, m.in. w odniesieniu do Hiszpanii oraz Irlandii.

Zobacz: Nagranie zamieszek na marszu feministek w Poznaniu [+VIDEO]

rmf24.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz