Firma Gdańsk Transport Company zarządzająca nadmorską autostradą może zmienić właścicieli. Jak informuje „Puls Biznesu”, zainteresowanie zakupem mają wykazywać m.in. fundusze chińskie i arabskie.

AmberOne to bursztynowy szlak autostrady A1. Na odcinku Gdańsk-Toruń zarządza nim koncesjonariusz – Gdańsk Transport Company. Jej akcjonariuszami jest m.in. Skanska, posiadająca 30 proc. akcji, która jest wymieniana na pierwszym miejscu wśród podmiotów, które szykują się do wyjścia ze spółki. Jak podaje „PB”, nie wszystkie posiadane przez nią akcję mogą trafić na sprzedać.

Zdaniem przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, jeśli Skanska zdecyduje się na transakcję, to wraz z nią swoje akcje sprzedać może też kilku innych akcjonariuszy. Łącznie do nabycia może być nawet około 60 proc. akcji.

Nieoficjalnie wśród zainteresowanych zakupem jest m.in. fundusz infrastrukturalny Meridan, który jest akcjonariuszem Autostrady Wielkopolskiej. Z kolei według jednego z przedstawicieli firm działających na autostradowym rynku, wśród potencjalnych nabywców są także firmy oraz fundusze arabskie i chińskie, które chcą ulokować kapitał w Europie.

Przeczytaj również:

Chińczycy wybudują wielki port lotniczy w centrum Polski?

Chiny inwestują w branżę rolno-spożywczą w Polsce

Kresy.pl / „Puls Biznesu” / PAP / TVP Info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz