Orlen przygotowuje się do zakazu handlu w niedzielę, który go nie obejmie

Kierownictwo koncernu Orlen będzie debatować nad uruchomieniem własnych hurtowni spożywczych, sprzętu RTV i AGD, kosmetyków, farmaceutyków, obuwia i biżuterii.

W przypadku uchwalenia projektu ustawy o zakazie handlu w niedziele bez poprawek od 1 marca większość sklepów będzie mogła pracować jedynie w dwie niedziele w miesiącu – pierwszą i ostatnią w miesiącu. Spod zakazu wyjęte będą stacje benzynowe, w tym sklepy na nich zlokalizowane. PKN Orlen założył że ustawa przejdzie przez parlament i przygotowuje się do zmian. 2 lutego odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy, które będzie rozpatrywać poszerzenie profilu działalności.

W projekty uchwał dla akcjonariuszy koncernu wpisano poszerzenie działalności między innymi o sprzedaż hurtową mięsa i wędlin, alkoholi i napojów bezalkoholowych, wyrobów tytoniowych, cukierniczych, sprzętu RTV i AGD, kosmetyków, farmaceutyków a nawet obuwia i biżuterii.

ZOBACZ TAKŻE: PiS: Całkowity zakaz handlu w niedzielę od 2020 roku

Posiadanie własnej hurtowni pozostaje bardzo ważną kwestią dla dużych sieci detalicznej. Aktualnie największe – posiadają własne hurtownie, co pozwala na negocjacje z producentami wyrobów, układanie planów promocji, sprzedaży, a także uzyskiwanie lepszych wskaźników rentowności.

Orlen posiada sieć 1758 stacji paliw w całej Polsce. Na 150 z nich prowadzone są już sklepy własne O!Shop. W październiku 2017 r. spółka podała, że wprowadza w nich marki własne, które pochodzą wyłącznie od polskich producentów.

Kresy.pl / money.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply