Pod wejście do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela w Warszawie rzucono m.in. race, zawieszono też baner z wulgarnym napisem pod adresem Ordo Iuris. Atak przeprowadzili lewaccy aktywiści. Wcześniej w Toruniu wejścia do kilku świątyń obklejono taśmą z napisem „teren skażony”.

We wtorek po południu w Warszawie doszło do ataku na kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, m.in. z użyciem rac.

Przed godziną 19:00 na profilu Warszawska Federacja Anarchistyczna na Twitterze zamieszczono zdjęcie, na którym widać płonące przed fasadą kościoła race i dym. Na rusztowaniu (fasada świątyni jest remontowana) widać zawieszony baner z wulgarnym napisem odnoszącym się do Ordo Iuris i nawiązującym do jesiennych proaborcyjnych protestów: „Ordo Iuris wyp…dalać”. Na profilu pojawiło się sporo wpisów pochwalających działania wymierzone w świątynię i Ordo Iuris.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niedługo po tym inne zdjęcia zamieszczono na Facebooku, na profilu anarchistycznego kolektywu i komuny Syrena. Według treści wpisu, wymierzona w kościół akcja miała być protestem przeciwko skierowaniu przez Sejm do dalszego rozpatrzenia w komisji projektu „Tak dla rodziny, nie dla gender” i przeciwko inicjatywom na rzecz wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej. Dodano, że „MSZ i KPRM pod wodzą Ordo Iuris” chcą stworzyć „jej fundamentalistyczno-religijny odpowiednik”. W ten sposób określono m.in. dążenie do zdefiniowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

„To nasze pierwsze ale nie ostatnie słowo przeciwko fantazjom fanatyków. Ordo Iuris nie zrobi z tego kraju eksperymentalnego poletka dla katolickich fundamentalistów” – czytamy we wpisie.

Wiceszef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski napisał na Twitterze, że sprawcy „obrzucili świecami dymnymi, racami oraz cegłami” warszawską świątynię.

„Próbowano wejść do środka i zawiesić baner „Ordo Iuris wypierdalać”. Jeszcze wczoraj TVN przekonywał, że żadnych ataków na kościoły nie ma, a Straż Narodowa jest niepotrzebna” – dodał. Kalinowski zamieścił też zdjęcia, na których widać m.in. wypalone race.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Portal tvp.info podał, że „prawdopodobnie nie odnotowano szkód ani rannych”.

Dodajmy, że w miniony weekend innego rodzaju ataku dokonano na kościoły w Toruniu. Jak podał portal PCh24.pl, nieznani sprawcy obkleili bramy katolickich świątyń żółto-czarną taśmą ostrzegawczą, z doczepionymi kartkami z napisem „Teren skażony SARS-CoV-2”.

Zdjęcia tych kościołów zamieszczono na profilu społecznościowym „Toruńska Brygada Feministyczna”. Z treści wpisu wynika, że w tym przypadku działania sprawców motywowane były niezadowoleniem z faktu, że w Polsce świątynie są otwarte, w przeciwieństwie do np. siłowni czy zakładów fryzjerskich.

„Ewidentnie widać że Polki i Polacy mają dość tego że wszystko jest pozamykane, a kościoły są otwarte co powoduje wzrost zakażeń w środku pandemii. Przy jednym z kościołów widać było konsternację osób starszych udających się na poranną Mszę, mimo to weszli” – czytamy we wpisie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd w ostatnim czasie zaostrzonymi restrykcjami epidemicznymi, kościoły zostały potraktowane podobnie jak np. sklepy. Mogą być otwarte, ale z limitem 1 osoby na 20 metrów kwadratowych i zachowaniem minimum 1,5 metra odstępu między ludźmi oraz noszeniem masek i stosowania dezynfekcji. Spotkało się to z niezadowoleniem części społeczeństwa, w tym środowisk lewicowych i liberalnych, które domagają się całkowitego zamknięcia kościołów, względnie wprowadzenia znacznie surowszych limitów dla wiernych.

Czytaj także: Seria pobić kapłanów i dewastacji kościołów w całej Polsce

Twitter / Facebook / pch24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    Z jednej strony takich spaczonych śmieci jest bardzo mało, ale z drugiej są na potęgę promowani w mediach (również rządowych), przy niemal całkowitym zamilczeniu licznych ruchów i inicjatyw Narodowo-Patriotycznych/ Masowość rozruby wściekłych feministów (nzywanym niekiedy strajkiem „kobiet”) polegała na tym, że zrobiono to w samym środku obostrzeń i świetnie wypromowano w mediach, również policja przez początkową bierność (kilka tygodni) przyczyniła się do ośmielenia pożytecznych idiotów do dołączenia do lewaków.

  2. zp
    zp :

    rozmawiałem z kobietą pomstującą na wyprawy krzyżowe. Dawniej spokojna katoliczka. Wg niej „marsze kobiet” są słuszne. A w słowach słychać było agresje. Przyszła refleksja. Nie są potrzebni uchodźcy z Afryki by jakaś wojna religijna wybuchła. Wystarczą maseczki, lockdowny i „słuszne działania nie.rządu. Lewactwo nie jest w stanie zrozumieć, co znaczy duchowość. A pieniądze niemców i rzydów zrobią swoje.