Nowa Zelandia rozmieści w Wielkiej Brytanii kolejnych 120 członków Sił Obronnych, aby pomóc w szkoleniu ukraińskich żołnierzy do walki z siłami rosyjskimi – poinformował w poniedziałek portal Militarnyj.

Jak poinformował w poniedziałek portal Militarnyj, Nowa Zelandia rozmieści w Wielkiej Brytanii kolejnych 120 członków Sił Obronnych, aby pomóc w szkoleniu ukraińskich żołnierzy do walki z siłami rosyjskimi.

„Nowa Zelandia jasno dała do zrozumienia, że ​​nadal będziemy odpowiadać na apel Ukrainy o praktyczne wsparcie w obronie swojej ojczyzny i narodu przed nieuzasadnioną inwazją Rosji” – powiedziała premier Jacinda Ardern.

Dwie drużyny szkoleniowe piechoty nauczą personel ukraiński umiejętności bojowych na froncie, w tym posługiwania się bronią i pierwszej pomocy bojowej.

„Wiemy, że obecnie jednym z najwyższych priorytetów Ukrainy jest szkolenie żołnierzy, a Nowa Zelandia jest dumna, że ​​może solidaryzować się z wieloma innymi krajami, aby odpowiedzieć na to wezwanie” – powiedział Ardern.

Członkowie Sił Obronnych Nowej Zelandii będą podróżować w transzach lotami komercyjnymi do Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych trzech tygodni i pozostaną tam do 30 listopada.

Wcześniej Nowa Zelandia wysłała ​​30 żołnierzy do Wielkiej Brytanii, aby bezpośrednio przeszkolili 230 ukraińskich żołnierzy w posługiwaniu się lekką haubicą L119.

Kresy.pl/Mil

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz