Niepewna jest przyszłość mistrzostw świata w hokeju na lodzie organizowanych przez Łotwę i Białoruś. Po ostatnich wydarzeniach u naszego wschodniego sąsiada pojawiły się doniesienia, że Łotwa zrezygnowała z organizacji najbliższych mistrzostw świata w hokeju na lodzie.  Władze Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie nie potwierdziły jednak tej informacji.

Mistrzostwa w Mińsku i Rydze zaplanowano na przełom maja i czerwca 2021 roku. Aleksandr Łukaszenka słynie ze swojej sympatii do hokeja, jest także prezydentem białruskiego Komitetu Olimpijskiego.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

CZYTAJ TAKŻE: Prezydenci Polski i państw bałtyckich zaapelowali o „okrągły stół” na Białorusi 

Wczoraj i dziś media zaczęły podawać informacje, wedle których Łotwa miała zrezygnować z organizacji turnieju. Władze Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) nie potwierdziły jednak tych doniesień.

Doniesienia medialne opierały się na słowach premiera Łotwy Artursa Krišjānisa Kariņša, który w czwartek stwierdził, że w obecnej sytuacji politycznej Łotwa nie może organizować mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2021 roku z Białorusią.

Jesteśmy zaskoczeni taką informacją. Na ten moment Łotwa nadal jest współorganizatorem MŚ. Nikt z łotewskiej federacji, ani z łotewskiego rządu się z nami nie kontaktował. Raptem trzy dni temu mieliśmy posiedzenie zarządu IIHF. We wtorek rozmawialiśmy oczywiście o tym, co dzieje się na Białorusi i zastanawialiśmy się, jak to może wpłynąć na turniej, ale nikt nawet słowem nie wspomniał o możliwej rezygnacji strony łotewskiej. Nadal jednak będziemy monitorować sytuację – mówi Marta Zawadzka, członek zarządu IIHF w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Białrouś: trzech polskich obywateli wypuszczono z aresztów

Na Białorusi i Łotwie hokej uznawany jest za sport narodowy. Kilka lat temu oba państwa postanowiły wspólnie stanąć do walki o prawo organizacji MŚ w hokeju na lodzie. Trzy lata temu w decydującym głosowaniu udało się im pokonać Finlandię. Oba państwa dysponowały już gotową infrastrukturą – mistrzostwa w Mińsku rozgrywały się już w 2014 roku, a w Rydze w 2006 roku.

W 2014 roku na białoruskich trybunach podczas 64 spotkań pojawiło się ponad 640 tysięcy widzów. Był to ogromny sukces wizerunkowy państwa rządzonego przez Łukaszenkę.

Kresy.pl / tass.ru / przegladsportowy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz