Niemieckie ministerstwo obrony zawiesza plany dotyczące nowego systemu obrony powietrznej

Niemieckie ministerstwo obrony zawiesiło plany dotyczące systemu obrony powietrznej nowej generacji, zamiast tego zainwestuje w technologię przeciwdziałania dronom i modernizacje starzejących się systemów Patriot – poinformował we wtorek portal Defense News.

Jak poinformował we wtorek portal Defense News, niemieckie ministerstwo obrony zawiesiło plany dotyczące systemu obrony powietrznej nowej generacji, zamiast tego zainwestowało w technologię przeciwdziałania dronom i modernizacje starzejących się systemów Patriot.

Przedstawiciele ministerstwa poinformowali, że planują rozpocząć modernizację systemu obrony przeciwrakietowej Patriot od 2023 roku, aby system był użyteczny do 2030 roku.

Zobacz też: Niemcy dołączają do europejskiego programu zwalczania pocisków hipersonicznych. Co z TLVS?

Niemcy chcą również wprowadzić nowy system obronny przeciwko zagrożeniom bliskiego zasięgu, ostatecznie zastępując „stare, niedostateczne jakościowo i ilościowo” Ozeloty.

W oświadczeniu dodano, że wspólny wysiłek z innymi partnerami z Unii Europejskiej i NATO w celu stworzenia „europejskiego systemu dronów i obrony przeciwlotniczej” może nastąpić wkrótce.

Rozwiązania przedstawione we wtorek są jedynie propozycją dla niemieckich ustawodawców, ponieważ w budżecie Niemiec nie ma pieniędzy na duże inwestycje w obronę powietrzną.

Szanse na bardziej wyrafinowany niemiecki system obrony przed pociskami hipersonicznymi, takimi jak te opracowane przez Rosję, w najbliższym czasie maleją. Wynika to z faktu, że w nadchodzących latach roczne wymagania w zakresie budżetu obronnego przekroczą plany wydatków rządowych – twierdzi portal.

Zobacz też: Najnowsza wersja BWP Puma osiągnęła gotowość bojową [+VIDEO]

Zdaniem rzecznik niemieckiego ministerstwa obrony proponowane ulepszenia systemów Patriot nie wprowadzą znaczących nowych możliwości.

Zobacz też: Niemcy: Modernizacja sił pancernych, Leopardy i Boxery przekazane armii. Problemy z obroną powietrzną

Kresy.pl/Defense News

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply