Niemieckie siły zbrojne poinformowały, że najnowsza wersja bojowego wozu piechoty Puma właśnie osiągnął gotowość bojową – poinformował w piątek portal Defence-Blog.

W piątek portal Defence-Blog poinformował, że najnowsza wersja bojowego wozu piechoty Puma dla niemieckich sił lądowych jest oficjalnie gotowy do bitwy.

„Zintegrowany system piechoty zmechanizowanej przeszedł znaczące ulepszenia i pozbył się kilku błędów” – informuje portal.

Łącznie czterdzieści bojowych wozów piechoty klasy VJTF Puma będzie stanowić część wyposażenia armii. Jak dotąd najbardziej zaawansowana wersja Pumy, obejmuje między innymi, integrację  wielozadaniowego lekkiego systemu pocisków kierowanych MELLS, dodatkowe czujniki, takie jak nowy system wizji kierowcy.

Po raz pierwszy cała załoga będzie mogła „spojrzeć poza” pancerz zarówno w dzień, jak i w nocy. Tryb fuzji łączy widzenie w świetle dziennym z wysokiej jakości obrazowaniem termicznym, umożliwiając szybkie wykrywanie ukrytych celów przez całą dobę. Puma jest pierwszym znaczącym zachodnim pojazdem bojowym, który zawiera taki system w standardzie.

Zobacz też: Niemcy: Modernizacja sił pancernych, Leopardy i Boxery przekazane armii. Problemy z obroną powietrzną

“Teraz, gdy BWP Puma został uznany za zdolny do walki, Korpus Piechoty Zmechanizowanej armii niemieckiej znajduje się u progu nowej ery, z perspektywą wyposażenia pozostałych batalionów w odnowioną wersję Pumy” – twierdzi portal.

Puma to niemiecki bojowy wóz piechoty, mający zastąpić w Bundeswehrze pojazdy Marder 1. Zamówiono 350 sztuk – od kwietnia 2015 roku dostarczane są pierwsze egzemplarze seryjne pojazdu.

Kresy.pl/Defence-Blog

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply