Jak informuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters, w ciągu ostatniej doby w Niemczech zdiagonozowano kolejne 6082 przypadki koronawirusa.

Kolejne osoby w Niemczech ze zdiagnozowanym koronawirusem, jak podaje AP Reuters przez ostatnią dobę przybyło 6082 pacjentów. Jest to niewielki spadek w porównaniu z danymi z poprzednich dni.

Zobacz też: Dotychczas wpłynęło 162 tys. wniosków o wsparcie w ramach tzw. tarczy antykryzysowej

Dwa dni temu, w Niemczech podano 6174 nowe przypadki, agencja zwraca jednak uwagę, że nie musi być to przykład na osiągnięcie szczytu zachorowań.

W Niemczech do tej pory odnotować 85778 przypadków z czego 1158 skończyło się zgonem. Kanclerz Angela Merkel poinformowała w wywiadzie, że ogólnokrajowe zamknięcie może potrwać dłużej niż do Wielkanocy. Stwierdziła także, że nowe liczby dają niewielką nadzieję.

Zobacz też: Rząd: Zakupiono miliony maseczek, rękawic, gogli oraz 300 tys. nowych testów na koronawirusa

„Wzrost potwierdzonych przypadków jest wolniejszy niż kilka dni temu” – mówiła „Jest jednak zdecydowanie za wcześnie żeby mówić o trendzie, jest też zbyt wcześnie na poluzowanie obostrzeń, które na siebie nałożyliśmy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak już informowaliśmy nad przedłużeniem obostrzeń zastanawia się także Wielka Brytania. Jak podaje AP Reuters, Wielka Brytania utrzyma swoje obostrzenia przynajmniej do końca maja. Informację potwierdził jeden z rządowych doradców ds. epidemii.

„Chcemy znaleźć się w sytuacji , w której pod koniec maja nieco usuniemy pewne środki. Skupimy się bardziej na testowaniu niż na całkowitym zamknięciu” – mówił Neil Ferguson.

Brytyjski rząd wprowadził w kraju szerokie obostrzenia. Zamknięte są puby, restauracje i większość sklepów, obywatele jeżeli nie idą do pracy, apteki czy do sklepu spożywczego muszą pozostać w domach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wszystko to ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w kraju gdzie potwierdzone jest 40000 przypadków z czego 3605 skończyło się zgonem.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz