31 mln maseczek medycznych, 28 mln maseczek z filtrami, 17,5 mln kompletów rękawic jednorazowych, 1,8 mln gogli, okularów i przyłbic (…) Ten asortyment jest przewożony (do Polski) za pośrednictwem mostu powietrznego – stwierdził w czasie sobotniej konferencji prasowej Szef KPRM Michał Dworczyk. Poinformowano także o zakupie kolejnych 300 000 testów na obecność koronawirusa.

Ministrowie: Michał Dworczyk (Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów) oraz Łukasz Szumowski (Minister Zdrowia), poinformowali w sobotę w czasie konferencji prasowej o nowym sprzęcie medycznym, który został zakontraktowany i jest aktualnie transportowany do Polski – chodzi o 31 mln maseczek medycznych, 28 mln maseczek z filtrami, 17,5 mln kompletów rękawic jednorazowych, 1,8 mln gogli, okularów i przyłbic – poinformowała Kancelaria Premiera. Zakupiono także 300 000 nowych testów na obecność koronawirusa.

Zobacz także: Rząd ogłosił nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa w Polsce

Ostatnio pojawiało się w przestrzeni medialnej i publicznej szereg niezweryfikowanych informacji nt. zapotrzebownia i dostępności indywidualnych środków ochronnych, testów w walce z koronawirusem. Dzisiaj chcemy przedstawić stan faktyczny” – oświadczył Michał Dworczyk. „Docierają też transporty zamawiane przez samorządy. Stawiane są linie produkcyjne m. in. maseczek medycznych. W czerwcu te moce produkcyjne powinny być na poziomie 100 mln miesięcznie” – dodał.

Szef KPRM zaznaczył, że zostało zakupionych 300 000 kolejnych testów na koronawirusa. Podkreślił także, że miesięczny wolumen maseczek niemedycznych będzie wynosił w kwietniu 40 mln sztuk.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Bosak: Nowe obostrzenia mają na celu jedynie maskowanie braku strategii wizji rządu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił dane dotyczące sprzętu medycznego w minionym tygodniu. „W zeszłym tygodniu uruchomiono ponad 7 mln maseczek, 2 mln rękawiczek, 400 tys. litrów płynu do dezynfekcji dla szpitali. Przeprowadzamy około 6 tysięcy testów na dobę i dostarczamy testy do laboratoriów” – oświadczył.

Minister dodał, że plany resortu zakładają testowanie na obecność koronawirusa jak największej ilości osób. „Chcemy jak najszybciej i jak najwięcej testować. Dzisiaj wydaliśmy zarządzenie, by każdy szpital miał prawo testować. Wszystkie szpitale, nie tylko jednoimienne, będą mogły mieć zapłacone przez NFZ za testy dla swoich pacjentów i lekarzy” – podkreślił Szumowski.

Kancelaria Premiera / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    To wierzchołek góry lodowej! Po katastrofalnej głupocie czyli „LOT do Polski”(czytaj ‚Wirus do polski’,teraz nadciąga tsunami czyli powrót na święta,i już widzę jak oni będą kwarantanny przestrzegać przez 2 tygodnie.Niestety takie działania potwierdzaja tezy ze zakażonych będzie nawet do 80% społeczeństw.I chyba o to chodzi.