W Niemczech zatrzymano czworo nastolatków, którzy planowali ataki terrorystyczne motywowane islamizmem. Podejrzani, w wieku od 15 do 16 lat, przebywają obecnie w areszcie.

Czworo nastolatków z Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii zostało aresztowanych pod zarzutem planowania ataku islamistycznego. Prokuratura w Düsseldorfie ogłosiła w piątek, że troje nastolatków z Nadrenii Północnej-Westfalii przebywa obecnie w areszcie. W Badenii-Wirtembergii prowadzone jest z kolei dochodzenie w sprawie innego 16-latka, który również został zatrzymany.

Informacje dziennika Bild wskazują, że młodzi ludzie mieli podziwiać działania tak zwanego Państwa Islamskiego. Planowali ataki na chrześcijan w kościołach i policjantów na posterunkach policji nożami i koktajlami Mołotowa.

Nastolatkowie utworzyli grupę na komunikatorze internetowym. W planach nie sprecyzowali jeszcze, gdzie i kiedy zamierzają dokonać ataków. Jak czytamy, śledczy jednak “zdecydowanie rozpoznali niebezpieczeństwo”.

Nie podano informacji o narodowości zatrzymanych.

Opublikowane w listopadzie badania wskazywały, że aż 59 procent Niemców uważa, że ataki terrorystyczne z wieloma ofiarami śmiertelnymi są bardzo lub raczej prawdopodobne.

Niemieckie media ostrzegały, że w Niemczech rośnie ryzyko ataków terrorystycznych w często odwiedzanych miejscach. Do kraju może może też wkrótce przyjechać znacznie więcej islamskich fundamentalistów.

Zwracaliśmy uwagę, że ponad połowa dochodzeń prowadzonych przez urząd niemieckiego federalnego prokuratora generalnego w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego ma związek z islamskim terroryzmem.

Zobacz także: Niemiecka prasa: w Niemczech rozwinęło się islamistyczne społeczeństwo równoległe

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply