We wtorek czworo nielegalnych imigrantów, obywateli Syrii i Iraku, utknęło na bagnach. Straż Graniczna i Straż Pożarna przeprowadziły wspólną akcję ratunkową. Na Twitterze SG opublikowano zdjęcia z akcji.

Wczoraj funkcjonariusze SG z placówek w Michałowie i Narewce wspólnie z Państwową Strażą Pożarną prowadzili przez kilka godzin akcję ratowniczą. Czworo nielegalnych imigrantów ob. Syrii i Iraku utknęło na bagnach. Udało się ich odnaleźć dzięki użyciu drona. Dwie osoby przewieziono do szpitala – poinformowała Straż Graniczna w środę.

Także we wrześniu i październiku br. miały miejsce podobne sytuacje. W obu wspomnianych przypadkach nielegalni imigranci ugrzęźli na bagnach. Wówczas również uratowały ich polskie służby.

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy jest stymulowany przez białoruskie władze.

Straż Graniczna poinformowała w środę, że minionej doby 29 osób próbowało przekroczyć nielegalnie polsko-białoruską granicę. Około północy granicę na odcinku placówki SG w Czeremsze forsowała grupa 40 agresywnych osób. Cudzoziemcy rzucali kamieniami w funkcjonariuszy i żołnierzy polskich służb. Osoby zostały zatrzymane. Napastnicy to obywatele Iraku i Syrii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Polskie służby zidentyfikowały tajemniczego mężczyznę, który miesiąc temu, podczas wielkiego szturmu migrantów na polską granicę wyraźnie kontrolował całą akcję. To białoruski generał, pełniący ważną funkcję.

Zobacz także: Maria Zacharowa chce międzynarodowego śledztwa w sprawie traktowania imigrantów przez Polskę

W niedzielę na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku grupa 60 agresywnych imigrantów próbowała siłowo forsować granicę. Z kolei w sobotę jeden z żołnierzy ochraniających granicę został trafiony kamieniem w twarz. Na miejscu udzielono mu pomocy przedmedycznej.

Jak informowaliśmy, Wielka Brytania wysłała do Polski 140 inżynierów wojskowych, aby pomóc z nielegalną imigracją stymulowaną przez Białoruś.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W piątek 3 grudnia, Minister Obrony Narodowej poinformował na Twitterze, że żołnierze Wielkiej Brytanii i Estonii są już w Polsce. Ich zadaniem jest wsparcie Wojska Polskiego w utrzymaniu tymczasowego ogrodzenia, niszczonego przez służby białoruskie oraz w budowie i utrzymaniu dróg dojazdowych.

W poniedziałek informowaliśmy, że Czechy nie wyślą swojego kontyngentu do Polski w związku z ustabilizowaniem się sytuacji na granicy z Białorusią.

Zobacz także: Troje Ukraińców zajmujących się przemytem imigrantów złapanych przez Straż Graniczną

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply